Diablo Immortal będzie Free-to-play! Startują techniczne alfa testy gry!

Dzisiejsza noc to ogromne wydarzenie dla fanów marki Diablo. Mobilna produkcja Diablo Immortal rozpoczyna techniczne alfa testy, a sama gra w dniu premiery będzie free-to-play!

wystartowały alfa testy Diablo Immortal

Diablo Immortal rozpoczyna techniczne alfa testy. Dzisiejszej nocy gracze z Australii i wybrani influencerzy z całego świata otrzymali dostęp do technicznej fazy alfa testów Diablo Immortal, którą mogą już streamować i prezentować we własnych materiałach wideo.

W trakcie trwania technicznych alfa testów w grze dostępne są cztery z sześciu klas postaci. Są nimi Barbarzyńca, Czarownica, Mnich oraz Łowczyni Demonów.

Rozgrywka w Diablo Immortal nie będzie różniła się zasadniczo od tej, którą znamy z Diablo 3. Z nowości jakie pojawiły się w grze są zmodyfikowane paragony, nowe Pradawne Szczeliny, które możemy wzmacniać dzięki możliwości zdobycia i zakupu emblematów czy powrót run.

Modyfikowanie Pradawnej Szczeliny emblematem
Drzewko mistrzowskie

Jak przystało na produkcję mobilną w Diablo Immortal nowością będą klejnoty, które można umieszczać w gniazdach przedmiotów. Różnią się one od tych, które znajdowaliśmy w Diablo 2 oraz Diablo 3 nie tylko wyglądem ale również specyfikacją.

Wybór legendarnego klejnotu

Wraz z powyższymi klejnotami w grze znajdą się również runy oraz talizmany. Runy posłużą nam do tworzenia legendarnych klejnotów.

Korzystanie z talizmanów w celu ulepszania zdolności

Deweloperzy podkreślają, że Diablo Immortal będzie darmowe dla wszystkich graczy. W samej grze znajdą się jednak opcjonalne mikropłatności, które pozwolą graczom na kupowanie emblematów do modyfikowania zawartości Pradawnych szczelin. Kolejną jest Przekuwanie czyli zmiana właściwości przedmiotu za pomocą kamieni przekucia, które nadają losowe właściwości przedmiotów oraz specjalne kamienie przekucia, które pozwalają skupić się na pożądanych właściwościach przedmiotów.

W grze pojawi się Battle Pass z dwiema ścieżkami. Jedna darmowa i jedna płatna. Gracze, którzy będą chcieli zdobyć wyjątkowe przedmioty kosmetyczne i dodatkowe nagrody będą musieli skorzystać z płatnej wersji.

Powrót Domu Aukcyjnego do Diablo Immortal

Gra doczeka się również Bazaru – innymi słowy Domu Aukcyjnego, w którym sprzedający i kupujący będą mogli pozbywać się określonych przedmiotów. Blizzard wyciągnął wnioski z Domu Aukcyjnego w Diablo 3 i stworzył mechanizm, który ma uniemożliwić sprzedaż przedmiotów za prawdziwe pieniądze.

Waluty w Diablo Immortal

Diablo Immortal posiada trzy waluty:

  • Złoto jest upuszczane przez przeciwników, można je też znaleźć w skrzynkach i innych elementach świata Sanktuarium. Nie można go kupić ani wymieniać, a zdobyć je można wyłącznie poprzez grę. Złoto służy do ulepszania przedmiotów i kupowania losowego wyposażenia u handlarzy.
  • Platynę można zdobyć dzięki codziennym aktywnościom w grze lub kupić za prawdziwe środki pieniężne. Gracze mogą też zyskać platynę, sprzedając przedmioty na bazarze. Platyny używa się m.in. do wymiany dóbr na bazarze oraz tworzenia talizmanów.
  • Wieczne kule (Eternal Orbs) można zdobyć jedynie za prawdziwe środki pieniężne. Można ich użyć do zakupu platyny, jak również innych przedmiotów, m.in. Karnetu Bojowego, specjalnych kamieni przekucia, emblematów i przedmiotów kosmetycznych.

Wymagania sprzętowe Diablo Immortal