Diablo Immortal kiedy premiera, informacje o grze, download, trailer i gameplay

Tegoroczny BlizzCon nie dostarczył nam zbyt wielu nowych informacji. Postanowiłem zebrać wszystko, co wiemy o Diablo Immortal, jej przewidywanej dacie premiery i informacjach o grze.

premiera diablo immortal w 2022 roku

Diablo Immortal jest z pewnością grą, która namieszała w 2018 roku. Nie tylko spowodowała masową panikę i hejt ze strony wiernych fanów Blizzarda, ale również kontynuowała ogromny spadek wartości akcji Activision Blizzard na amerykańskiej giełdzie.

Od tego czasu o grze nie pojawiły się praktycznie żadne nowe informacje. Na początku roku wyciekła jedynie fotka prezentująca spotkanie pracowników Netease z Blizzardem gdzie rzekomo podano do informacji publicznej, że gra jest ukończona. Z czasem okazało się, że Diablo Immortal cały czas jest w trakcie prac, a podczas BlizzConu 2019 ujawniono notkę prasową, w której deweloperzy poinformowali o odłożeniu premiery gry.

Kiedy premiera Diablo Immortal?

Wraz ze skrawkami informacji ujawnionymi na BlizzCon 2019 zacząłem grzebać w sieci aby znaleźć jakiekolwiek stanowisko firmy. W notce prasowej z konwentu Blizzard zaznaczył, że premiera Diablo Immortal nie odbędzie się, jak wcześniej sądzono w 2019 roku. Aktualnie data premiery nie jest znana i gra zostanie wydana gdy spełni wszystkie wymagania jakościowe deweloperów.

Ta notka jest również potwierdzeniem słów Dennisa Durkina, dyrektora finansowego w Blizzardzie, który w lutym podkreślił, że firma nie planuje żadnych dużych premier w 2019 roku. Oznacza to ni mniej, ni więcej że wszystkie duże tytuły jakie Blizzard projektuje będą miały swoje premiery w 2020 i później.

Czy Diablo Immortal można uznać za dużą premierę? Tu stanowiska graczy są podzielone jednak jest to odrębny tytuł i sądzę, że Blizzard wiąże z nim duże nadzieje.

Download gry, czy można już pobrać Diablo Immortal?

Diablo Immortal jest cały czas w produkcji. Dlatego też download gry nie będzie możliwy przez najbliższe miesiące. Doatkowo gracze muszą liczyć się z tym, że jeśli planują rozgrywkę w Diablo Immortal będą musieli uzbroić się emulatory, które pozwolą na utworzenie wirtualnego systemu Android bądź iOS, który pozwoli na rozgrywkę.

Wśród takich emulatorów można wyróżnić Gameloop, oficjalny emulator od firmy Tencent. Gameloop ma tą przewagę nad innymi projektami, że posiada z miejsca utworzone profile dla poszczególnych gier dzięki czemu nie musimy męczyć się od początku z konfiguracją bindowania klawiszy.

Informacje o Diablo Immortal i gameplay z rozgrywki

Diablo Immortal będzie grą MMOARPG. Oznacza to, że w Diablo zagramy na ogromnych otwartych terenach wraz z innymi graczami w trybie multiplayerw napakowanej akcją rozgrywce. Gra będzie zawierała w sobie podstawy rozgrywki hack’n slash, które znane są z dotychczasowych produkcji Diablo takich jak farmienie potworów i przedmiotów czy grindowanie umiejętności. A wszystko to w tradycyjnym rzucie izomerycznym.

Nowością w odniesieniu do innych gier Blizzarda będzie możliwość przeprowadzania raidów. Innymi słowy Diablo Immortal zaprezentuje nam unikalne wydarzenia publiczne, w których w grupach będziemy realizować określone cele podobne do raidów jakie mamy aktualnie w World of Warcraft czy misji kooperacyjnych w Overwatch.

Jednym z takich wydarzeń jest Nawiedzony Powóz. Ze skrawków gameplay’a jesteśmy w stanie określić, że zadanie to będzie polegało na eskorcie powozu z cmentarzyska Ashwald jednej z nowych lokacji w grze, w bliżej nie określone miejsce, eliminując na naszej drodze wszelkiego rodzaju kreatury.

Poza cmentarzyskiem w grze pojawi się kilka nowych lokacji, których nie mieliśmy okazji zwiedzić w pozostałych odsłonach Diablo. Jedną z nich jest Worham zanim zostało zniszczone przez kultystów w Diablo III.

Jeśli pamiętacie Wyżyny Tamoe to z pewnością spodoba się Wam fakt, że ponownie wrócicie w te rejony, tym razem odkrywając tajemnice Góry Tamoe.

Powrócimy również do Mrocznego Lasu znanego z pierwszego aktu Diablo II. Ponownie przeciwstawimy się łotrzykom, ale zwiedzimy zupełnie nowe tereny, które bardziej pasują klimatem do terenów z trzeciego aktu Diablo II.

Na czym zagramy w Diablo Immortal?

Diablo Immortal jest tworzone przez studio Netease z myślą o urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że w najnowszą produkcję w świecie Diablo zagramy na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Podczas ogłoszenia na BlizzCon 2018 Diablo Immortal był uruchomiony na urządzeniach Samsung Galaxy S9. Z kolei podczas BlizzCon 2019 było nam dane zagrać na Samsung Galaxy Note 9. Być może Blizzard podpisał umowę partnerską z Samsungiem bądź też gra będzie na tyle wymagająca, że będzie potrzebowała wsparcia porządnych urządzeń.

Klasy postaci i umiejętności w Diablo Immortal

Diablo Immortal pozwoli nam zagrać tymi samymi klasami postaci, które mieliśmy do dyspozycji w Diablo 3. W grze znajdziemy dwie klasy znany od pierwszej części czyli Barbarzyńców i Czarowników, dodanego w drugiej części Nekromanty oraz klasy dodane już w 3 części gry czyli Mnicha, Krzyżowca i Łowcę Demonów.

Każdy z bohaterów będzie charakteryzował się zupełnie innym zestawem umiejętności. Jednak każdy będzie mógł posiadać ich 5 w swojej bieżącej konfiguracji. Dodatkowo w 2019 roku Blizzard zaprezentował tak zwane umiejętności ostateczne. Ich wykorzystanie polegać będzie na tym, że gracz będzie ładował pasek energii podstawowej umiejętności, po czym otrzyma jej wzmocnienie i modyfikację przez kilka/kilkanaście najbliższych sekund.

Legendarne przedmioty w Diablo Immortal

Podczas Blizzcon 2019 deweloperzy zaprezentowali system przedmiotów legendarnych, które pozwolą na zwiększenie statystyk gracza i modyfikacje umiejętności bohaterów.

Przedmioty legendarne sprawią bowiem, że przy okazji rzucania kuli ognia będziemy mogli na przykład rozprzestrzenić nowę lodu, która spowolni przeciwników.

Przedmioty legendarne podobnie jak w przypadku Diablo III będą dostępne do wydropienia podczas przemierzania lokacji i wybijania kolejnych mobów.

System mikropłatności i monetyzacji Diablo Immortal

Diablo Immortal nie ma jeszcze sprecyzowanych informacji odnoszących się do mikrotransakcji w grze. Blizzard po klęsce w 2018 roku musi bardzo ostrożnie podchodzić do tematu monetyzacji gry. Proces jest w dalszym ciągu w trakcie tworzenia, a trzeba wziąć pod uwagę, że gra będzie otrzymywała aktualizacje w postaci nowych raidów, lokacji czy misji. Oznacza to, że deweloperzy będą musieli w jakiś sposób wynagrodzić sobie nową zawartość w grze.

Najprawdopodobniejszym rozwiązaniem jest po prostu udostępnienie gry jako płatna plus możliwość zakupu określonych formuł czy modyfikacji setów. Ograniczanie czasu gry kryształami i zmuszaniem gracza do ich kupowania aby przejść kolejne misje nie sprawdzi się w przypadku otwartego świata Diablo, przy czym zniechęci większość osób, które chciałyby bez oporu pograć godzinę bądź dwie przed telefonem.

Przed nami jeszcze sporo czekania. Diablo Immortal gdy ujrzy światło dziennie z całą pewnością wprowadzi nowy sposób na monetyzację gry mobilnej. Wierzę, że Blizzard zaprezentuje nam taki model, który zostanie przez graczy zaakceptowany i który mimo narzekań wielu będzie dobrym systemem.

W kolejnym artykule skupimy się na wszystkich dotychczas ukazanych umiejętnościach bohaterów i zaprezentujemy je w ciekawej formie.