Diablo Immortal może pojawić się bez wsparcia kontrolerów

Kwestia użytkowania kontrolera w grach mobilnych jest dosyć istotna dla osób, które chcą widzieć jak najwięcej na ekranie telefonu komórkowego. Jednak Diablo Immortal może zostać pozbawione tej możliwości.

diablo immortal wsparcie kontrolerów

Wsparcie kontrolera w grze mobilnej jest uzależnione od samych deweloperów. To oni decydują czy gra może je posiadać czy gracze będą zmuszeni do tapowania w ekran i zasłaniania sobie widocznych części.

diablo immortal wsparcie kontrolerów

Sam jestem zwolennikiem wprowadzenia takiego wsparcia szczególnie, że posiadam kontroler, dzięki któremu mógłbym swobodnie grać na komórce. Jednak jak czas pokazał wiele gier jest pozbawiona tej funkcjonalności, a jedynie topowe produkcje AAA mogą pochwalić się tą funkcjonalnością.

Niestety Blizzard projektując Diablo Immortal nie miał w planach wsparcia kontrolerów. Wyat Chang opowiedział o tym w pytaniu dotyczącym pojawienia się gry na Nintendo Switch.

Switch nie jest aktualnie planowany, ale nie jesteś jedynym, który by tego chciał. W ten weekend dostaliśmy sporo pytań o wersję na Switcha. Uczestnicy BlizzCon pytali również o iPada (Tak,, aktualnie mamy ok 25 iPadów na scenie pokazowej gdzie gracze mogą wypróbować grę), wsparcie kontrolerów (przyglądamy się ale nie obiecujemy) oraz wsparcie przesyłania ekranu na TV (przyglądamy się temu).

Oczywiście takie odpowiedzi można rozumieć dwojako. Jednak w swojej historii współpracy z Blizzardem wiem, że jeśli deweloperzy piszą o „przyglądaniu się tematowi” bez obietnic powstania takiej funkcjonalności możemy być pewni, że najpewniej nie pojawi się ona szybko w grze, o ile w ogóle.

Jednak możliwość implementacji tej funkcjonalności do gry nie powinna być dla deweloperów problemem. Activision Blizzard ma już w tym doświadczenie podczas prac nad Call of Duty Mobile.