Diablo Immortal na PC dzięki Battle.Net – Pliki źródłowe gry potwierdzają!

Pliki źródłowe nowej, zakulisowej aktualizacji Diablo Immortal ujawniają, że gra będzie dostępna na platformie PC!

Pliki źródłowe potwierdzają, że Diablo Immortal pojawi się na PC

Diablo Immortal pierwotnie miało być wyłącznie mobilną grą na urządzenia iOS i Android. Grę zapowiedziano w 2018 roku podczas konwentu BlizzCon i od tego czasu doczekała się kilku faz alfa i beta testów oraz kilku wpisów blogowych prezentujących nowości jakie podczas owych faz miały być testowane. Jednak nikt nie spodziewał się znaleźć w plikach źródłowych gry informacji o tym, że gra będzie dostępna na platformie PC! Pytanie tylko czy przed czy po premierze Diablo Immortal, która ma nastąpić do połowy tego roku.

O tym, że w mobilne Diablo będzie można zagrać na PC informowaliśmy już Was kilkukrotnie. Jednak wtedy informowaliśmy o natywnych aplikacjach w od Microsoftu i Google, które miały uruchamiać gry mobilne na platformie PC. Nie była to rzecz jasna decyzja samego dewelopera a właścicieli systemów operacyjnych. Coś jednak w Blizzardzie się zmieniło ponieważ w plikach gry znaleziono dwa wpisy odnoszące się do produkcji na PC.

Pierwszy z nich prezentuje dodatkową listę serwerów gry, która została uruchomiona. Wśród nich znajduje się ciekawie brzmiący wpis „Beta 0 0 0 blizzard-pc-review„.

Drugi zaś wpis odnosi się bezpośrednio do pobrania aplikacji Battle.Net i grania za jej pośrednictwem w mobilniaka na PC. Informacja ta znajduje się w plikach lokalizacyjnych angielskiej wersji gry.

Diablo Immortal is available on PC. Download the Battle.net Desktop App to play!

Kiedy Diablo Immortal pojawi się na PC?

Powyższe dowody dostarczył Siven, jeden z pracowników portalu Wowhead.com, który pracuje w dziale technicznym odpowiedzialnym za modelowanie assetów gry takich jak bronie, zbroje czy skiny i ich wizualnej prezentacji na potrzeby serwisu. To właśnie dzięki niemu dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądał sam Diablo w mobilnej produkcji oraz, że liczba bohaterów powiększy się o siódmą klasę postaci jaką jest Blood Knight.

Premiera gry planowana jest nie później niż koniec 2 kwartału 2022, czyli najpóźniej do 30 czerwca. Taka też informacja widnieje zarówno w Google Play jak i Apple App Store, jednak Blizzard potwierdził, że jest to tylko placeholder, co oznacza, że Diablo mobile zadebiutuje wcześniej.

Jednak czy wersja na komputery pojawi się jeszcze przed premierą? Bądź czy recenzenci otrzymają szansę na test gry na komputerach zanim gracze dostaną ją w swoje ręce? Tego nie wiem, ale najbliższe tygodnie z pewnością dostarczą odpowiedzi.

Źródło: Twitter