Diablo Immortal z Battle Passem – szczegóły systemu

Alfa testy Diablo Immortal, które wczoraj wystartowały ujawniły Battle Pass, który będzie dostępny w grze. Prezentujemy szczegóły tego systemu.

battle pass w diablo immortal

Jestem jednym ze szczęśliwców, którzy otrzymali dostęp do alfa testów Diablo Immortal. Wczorajszego dnia zdołałem nabić ok 20 poziom Barbarzyńcą, dzięki czemu dotarłem do mechaniki Battle Passa, który dostępny będzie w grze w dwóch wersjach: darmowej i płatnej.

Battle Pass to popularna mechanika pozwalająca graczom zdobywać nagrody za postęp w grze. Im więcej punktów doświadczenia zdobywamy, tym więcej nagród na nas będzie czekać w kolejnych poziomach przepustki bojowej.

Powyższy zrzut ekranu pokazuje zakładkę Battle Passa w Diablo Immorta. Są widoczne na niej dwie ścieżki – bezpłatna i płatna, która w wersji alfa nie jest jeszcze dostępna. Wersja bezpłatna posiada aktualnie 40 poziomów, a każdy kolejny dostępny jest po zdobyciu określonej liczby punktów przepustki.

Battle Pass będzie działał sezonowo. Aby zdobyć wszystkie 40 poziomów gracze będą musieli grać regularnie aby móc zyskać dodatkowe bonusy. W Diablo Immortal punkty przepustki bojowej będziemy otrzymywać za następujące czynności:

 • Kompletowanie aktywności i zadań sezonowych dostępnych w Battle Pass,
 • Aktywności można powtarzać w ciągu tygodnia do osiągnięcia określonego limitu punktowego. Reset następuje zawsze w poniedziałki,
 • Zadania sezonowe dostępne są na kilka dni w trakcie twania sezonu. Należy je wykonywać do momentu zakończenia sezonu zanim znikną całkowicie.

W ramach Battle Passu gracze otrzymają punkty przepustki bojowej. To dzięki nim będziemy osiągać kolejne poziomy, a te z kolei pozwolą zdobyć kolejne nagrody. Po ukończeniu Battle Passa, czyli osiągnięciu maksymalnego 40 poziomu, za kolejne 180 punktów przepustki gracze będą otrzymywać skrzynie „Gift of Renown”. W trakcie sezonu można zdobyć ich maksymalnie 20, a każdy zawierać będzie wartościowe nagrody.

Wśród aktywności znajdą się batalie z bossami, realizowanie zadań w Pradawnych Szczelinach czy pokonanie określonych typów przeciwników.

Zadania w Battle Pass Diablo Immortal
Aktywności w Battle Pass w Diablo Immortal

Bezpłatny Battle Pass oferuje następujące nagrody:

 1. Materiały rzmieślnicze – 30 sztuk
 2. Złoto – 10000 sztuk
 3. Materiały rzemieślnicze – 75 sztuk
 4. Punkty honoru – 150 sztuk
 5. Skrzynia – 150 Materiałów rzemieślniczych i 15000 sztuk złota
 6. Punkty honoru – 150 sztuk
 7. Rzadki emblemat – 3 sztuki (modyfikator Pradawnych Szczelin)
 8. Kamień szlachetny – wybór gracza
 9. Rzadki emblemat – (modyfikator Pradawnych Szczelin)
 10. Tajemniczy Legendarny przedmiot
 11. Złoto – 20000 sztuk
 12. Rzadki emblemat – (modyfikator Pradawnych Szczelin)
 13. Punkty honoru – 150 sztuk
 14. Kamień szlachetny – wybór gracza
 15. Legendarny kamień szlachetny – Seled’s Weakening (+9-9,9% większe obrażenia przez 30 sek po zabiciu elitarnego przeciwnika oraz dodaje 25-30% do atrybutów podstawowych broni, w której znajduje się kamień)
 16. Rzadki Amulet poziomu 1go
 17. Punkty honoru – 150 sztuk
 18. Rzadki emblemat – (modyfikator Pradawnych Szczelin)
 19. Punkty honoru – 150 sztuk
 20. Legendarny emblemat – (modyfikator Pradawnych Szczelin x2)
 21. Złoto – 25000 sztuk
 22. Rzadki emblemat – (modyfikator Pradawnych Szczelin)
 23. Punkty honoru – 150 sztuk
 24. Kamień szlachetny – wybór gracza
 25. Skrzynia – zawiera rzadki emblemat i 150 sztuk materiałów rzemieślniczych
 26. Przekuty kamień (Reforged Stone) – dodaje losowy bonus podczas przekuwania przedmiotu u rzemieślnika zmieniając bonusowy atrybut innym
 27. Punkty honoru – 150 sztuk
 28. Rzadki emblemat – (modyfikator Pradawnych Szczelin)
 29. Punkty honoru – 150 sztuk
 30. Legendarna Skrzynia (Grand Battle Chest) – zawiera 3 specjalne przekute kamienie oraz 150 sztuk materiałów rzemieślniczych
 31. Złoto – 30000 sztuk
 32. Rzadki emblemat – (modyfikator Pradawnych Szczelin)
 33. Punkty honoru – 150 sztuk
 34. Kamień szlachetny – wybór gracza
 35. Skrzynia – zawiera rzadki emblemat oraz 150 sztuk materiałów rzemieślniczych
 36. Rzadki Amulet poziomu 1go
 37. Punkty honoru – 150 sztuk
 38. Rzadki emblemat – (modyfikator Pradawnych Szczelin)
 39. Punkty honoru – 150 sztuk
 40. Legendarny kamień szlachetny – Power & Command – zwiększa o 25-35% bazowe atrybuty przedmiotu. Wyzwala moce Power and Command co 9 sekund. Moc Power zwiększa obrażenia ataku podstawowego od 10-12% natomiast Command obrażenia umiejętności o 10-12%. Dodatkowo gracz ma 10% szans na usunięcie negatywnych efektów podczas działania jednej z mocy przedmiotu.

Jak widać na powyższej liście większość elementów darmowego Battle Passa powtarza się. Płatny Battle Pass zawiera więcej nagród wyższego poziomu bądź niekiedy po 2 nagrody dodatkowe na poziom. Zdecydowana większość nagród będzie służyła do tworzenia przedmiotów i ich przekuwania u rzemieślników.

Czas trwania sezonu w trakcie alfa testów został ustalony na 45 dni. Jednak w trakcie data ta może jeszcze ulec zmianie. Pozostaje nam czekać na kolejny update informacji o Diablo Immorta.

Z tego miejsca chciałbym również zaprosić wszystkich na stream z Diablo Immortal, który planuję na dziś na godzinę 18:00. Odbędzie się na kanale Rushing Turtles na platformie Twitch.TV.