Diablo Immortal zarobił 100 MLN dolarów w 2 miesiące

Znienawidzona mobilna produkcja Diablo osiąga kolejny kamień milowy. Sprzedaż przekroczyła już 100 milionów dolarów w 2 miesiące.

Diablo Immortal zarobiło 100 milionów dolarów w 2 miesiące

Diablo Immortal nie zwalnia tempa. Niedawno informowałem Was, że mobilne Diablo zarobiło w ciągu pierwszego miesiąca około 50 milionów dolarów. I zdaje się, że tempo to nie zwalnia, a utrzymuje się na takim samym poziomie. Według danych portalu analitycznego, gracze wydali na Diablo Immortal już 100 milionów dolarów wciągu niespełna 2 miesięcy.

Za dane analityczne odpowiada Sensor Tower. Informacje o sprzedaży dotyczą tylko platformy mobilnej Google Play i Apple App Store. Firma nie dysponuje danymi sprzedaży dotyczącymi aplikacji Battle.Net stąd kwota ta jest zapewne jeszcze wyższa.

Diablo Immortal stało się więc jedną z najszybciej zarabiających gier w historii rynku mobile. Przykładowo Pokemon GO na osiągnięcie sprzedaży wynoszącej 100 milionów dolarów potrzebowało zaledwie 2 tygodnie, Fire Emblem Heroes 10 miesięcy, Fortnite 12 miesięcy zaś Final Fantasy XV: A New Empire aż 22 tygodni.

Od premiery 1 czerwca Diablo Immortal znajduje się na 13 miejscu pod względem wygenerowanego przychodu na rynku mobilnym. Dodatkowo 25 lipca gra zadebiutowała w Chinach stając się z miejsca numerem 1 w najchętniej pobieranych grach na Apple App Store.

Dodatkowo produkcja Blizzarda osiągnęła kolejny milestone – 30 milionów pobrań gry. Informację tą podano publicznie na oficjalnym profilu gry na Twitterze.

Wydaje się zatem, że mimo wielu bugów, wstrętnych mechanik pay-to-win mobilne Diablo radzi sobie bardzo dobrze. Pozostaje pytanie jak zarobki gry i playerbase będą prezentowały się po kilku miesiącach czy roku.

Źródło: Sensor Tower