Diablo Immortal zarobiło 100 mln złotych w 2 tygodnie

Diablo Immortal mimo krytycznych opinii w ciągu pierwszych 2 tygodni zarobiło aż 100 milionów złotych w zaledwie 2 tygodnie od premiery.

diablo immortal zarobił 100 mln złotych

Diablo Immortal przeszło długą drogę od znienawidzenia przy okazji zapowiedzi gry, po zachwyty z doznań podczas alfa i beta testów i ponowną nienawiść graczy mechanikami p2w. Ale mimo tych wszystkich krytycznych opinii najnowsza produkcja mobilna Blizzarda zarobiła ponad 100 milionów złotych w zaledwie 2 tygodnie od premiery.

Informację tą opublikował portal App Magic, który zajmuje się analityką monetyzacji gier. Według portalu, gracze na Diablo Immortal wydali ponad 24 miliony dolarów co w przeliczeniu na polską walutę daje aż 100 milionów złotych. Kwota może wydawać się gigantyczna jednak nie jest tak imponująca jak wyniki innych gier.

Warto w tym miejscu przyrównać wynik finansowy Diablo III, który tylko w pierwszych 24 godzinach zarobił ponad 200 milionów dolarów. Oczywiście kwota ta uwzględnia zamówienia przedpremierowe, a w przypadku Diablo Immortal mówimy tylko o mikropłatnościach z pierwszych 2 tygodni, a przychody z tego typu modelu biznesowego rosną w czasie.

App Magic podał również listę krajów, które płacą najwięcej w Diablo Immortal. Są nimi:

  • Stany Zjednoczone: 44%,
  • Korea Południowa: 22%,
  • Japonia: 8%,
  • Niemcy: 6%,
  • Kanada: 3%,
  • Pozostałe kraje 17%.

Czy tego chcemy czy nie, ludzie chętnie płacą w grach mobilnych i ten kierunek w gamingu jest nieuchronny. Nie jestem fanem takiego rozwiązania, ale powtórzę to jeszcze raz, my gracze sami sprowadzamy się na maliny.