Diablo Immortal zatwierdzone w Chinach – to dobry znak!

Diablo Immortal, najnowsza produkcja mobilna Blizzarda została zatwierdzona w Chinach.

Diablo Immortal zatwierdzone w Chinach

Activision Blizzard już od kilku kwartałów regularnie powtarzają podczas konferencji dla inwestorów, że jedenym z głównych kierunków jakie zamierza obrać firma to rynek mobilny. Firma zapowiedziała już, że większość ich największych produkcji za jakiś czas pojawi się w wersjach na telefony komórkowe.

Diablo Immortal jest produkcją dosyć specyficzną. Usprawniony względem tradycyjnego Diablo III i określony mianem Diablo 3.5 od początku nie miało zbyt łatwej drogi do przebycia. Jednak ostatnie alfa testy pokazały, że gra ma spory potencjał i zasługuje na uwagę publiki.

Premiera Diablo Immortal w 2021 roku

Podczas ostatniego podsumowania kwartalnego i całego 2020 roku, włodarze studia ogłosili, że gra doczeka się premiery jeszcze w 2021 roku. Użyli do tego dosyć ogólnego stwierdzenia, iż gra pojawi się na rynku „później w tym roku”, a zanim to nastąpi uruchomionych zostanie jeszcze kilka faz testów.

Natomiast już wczoraj gra została zatwierdzona przez chińską komisję odpowiadającą za wprowadzanie zachodnich gier na rynek. Oznacza, to że produkcja nie będzie musiała czekać na dodatkowe zgody rządu chińskiego i premiera w Chinach odbędzie się wraz z premierą ogólnoświatową.

To zdecydowanie dobry znak dla deweloperów. W samych tylko chinach gra może zyskać dziesiątki milionów fanów, którzy zainstalują i wypróbują produkcji Blizzarda. Czy my możemy się martwić? Póki nie poznamy szczegółów endgame w Diablo Immortal nie warto wieszać psów na tej produkcji.

Diablo Immortal oficjalnie nie ma jeszcze daty premiery. Tą mam nadzieję poznać podczas tegorocznego BlizzCon 2021, który rozpoczyna się już 19 lutego o godzinie 23:00. Zapraszamy do oglądania naszej relacji na żywo na kanale RushingTurtles na platformie Twitch.tv, podczas której rozdamy sporo ciekawych gadżetów.