Diablo, Mefisto bądź Baal powrócą w Diablo Immortal

Jeśli sądziliście, że w Diablo Immortal nie zobaczymy Diablo, Mefisto czy Baala to jesteście w błędzie. Deweloperzy planują powrót Mrocznej Trójcy.

skąd pochodzi nazwa diablo

Diablo Immortal nie mówi nam nic o stoczeniu batalii z Mroczną Trójcą. Zamiast tego w oficjalnej zapowiedzi czytamy, że w grze stoczymy batalie z kultystami, różnej maści plugastwami i Skarnem, Heroldem Grozy i najpotężniejszym przybocznym samego Pana Grozy, Diablo, którego celem jest zebranie wszystkich odłamków Kamienia Świata, by ponownie go wskrzesić.

Jak dotąd wiemy dosyć mało na temat tego co spotkamy w grze. Pewnym jest jednak fakt, że jeden z braci Mrocznej Trójcy powróci do gry. Wskazówką jest wypowiedź Wyatta Chenga, który sugeruje, że w grze staniemy na przeciw Pierwotnemu Złu.

Jest za wcześnie aby o tym rozmawiać i zdaję sobie sprawę, że to rodzaj uniku [odpowiedzi, przyp. red.], ale naprawdę jest za wcześnie aby o tym mówić. Uważam, że jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy jest to w jaki sposób możemy sprowadzić niektórych Pierwotnych Złych wcześniej niż powinni. Zakończę to w ten sposób.

Wyatt Cheng nie potwierdził wprost czy mroczni bracia powrócą ale jednocześnie zaznaczył, że sprawdzają możliwości przywrócenia do życia poszczególne postacie.

Dodatkową wskazówką powinien być fakt samego zwiastuna filmowego Diablo Immortal, w którym to na samym końcu bohaterowie muszą zmierzyć się z kolejną inkarnacją Diablo.

Kogo zatem przyjdzie nam wyeliminować w trakcie Diablo Immortal? Bardziej skłaniałbym się właśnie ku Mefisto, o którego obecność najbardziej zabiega społeczność Diablo. Oczywiście deweloperzy muszą przedyskutować wspólnie wątki fabularne Diablo Immortal i Diablo 4, aby zdecydować, którego z braci umieścić w konkretnej odsłonie gry, co najpewniej już zrobiono kilka lat wstecz.

Jak myślicie, kogo możemy spodziewać się w Diablo Immortal?