Fabuła Diablo Immortal do ukończenia w 1 dzień

Deweloperzy ujawnili, że kfabuła Diablo Immortal może zostać ukończona w 1 dzień.

Fabuła Diablo Immortal do ukończenia w 1 dzień

Diablo Immortal podczas kilku faz alfa i beta testów pozwoliło graczom na zwiedzenie kilku regionów, w których poznajemy nieznaną historię pomiędzy wydarzeniami zniszczenia Kamienia Świata przez Tyraela w Diablo II oraz jego rezygnacją z nieśmiertelności w Diablo III. Serwis Mein-mmo.de przeprowadził wywiad z dwoma deweloperami gry, Wyattem Chengiem i Joe Grubbem. W ich opinii kampania fabularna bez wykonywania zadań pobocznych zajmie raptem 1 dzień, a dokładniej około 10 godzin.

Jednak pojawia się pewien problem, który może ten czas wydłużyć. Wszystko z powodu konstrukcji kampanii fabularnej w Diablo Immortal. Jak tłumaczy Wyatt Cheng, gra posiada 8 regionów. Ale gracze nie mogą po prostu teleportować się z jednej do drugiej, zagrać w kampanii fabularnej i ją tak po prostu zakończyć.

Historia w każdym regionie gry zajmie graczom przeciętnie od 15 do 45 minut aby ją ukończyć. Jednak każdy region posiada określone wymogi poziomu bohatera. Dla przykładu Gut Swamp przygotowany został dla graczy z poziomem bohatera w przedziale 40-45. Dopiero gdy gracz dobije do tego poziomu, lokacja zostanie udostępniona, a tym samym kontynuowany będzie rozpoczęty wcześniej wątek fabularny.

Z kolei kiedy zakończycie wątek danej lokacji, pojawi się sporo aktywności, w których będzie trzeba wziąć udział, aby móc przejść do kolejnej lokacji. Wśród tych aktywności są Zlecenia, Szczeliny Wyzwań, Pradawne Szczeliny czy Dungeony. Dopiero po wyrównaniu minimalnego wymaganego poziomu, będzie można kontynuować fabułę.

Zatem jak tłumaczy Wyatt, gdyby realizować jedynie samą fabułę, przejście kampanii zajęłoby niespełna 10 godzin. Z własnego doświadczenia mogę Wam zdradzić, że fizycznie nie da się ukończyć kampanii w te 10 godzin. Jak wspomniał Cheng gra będzie wymuszała na graczach poboczne aktywności celem znalezienia nowych przedmiotów czy zasobów rzemieślniczych do ulepszania przedmiotów.

Premiera Diablo Immortal planowana jest na końcówkę pierwszej połowy 2022 roku.