Oficjalnie – Diablo Immortal również na PC

To już oficjalnie. Dzięki firmie Google w 2022 roku zagracie w Diablo Immortal na PC!

Diablo Immortal uruchomicie na PC

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie lubią rozgrywki mobilnej, a zależy im na wypróbowaniu Diablo Immortal. Firma Google zapowiedziała, że w 2022 roku wszyscy użytkownicy systemów Windows będą mogli uruchomić bez problemów gry stworzone na platformę Android. W komunikacie udostępnionym portalowi The Verge Google potwierdziło prace nad aplikacją Google Play Games dla systemu Windows.

Diablo Immortal na PC dzięki Google Play Games app

Aplikacja ma pojawić się w 2022 roku i funkcjonować jako odrębna natywna aplikacja do uruchamiania gier z bazy Google Play. Została zapowiedziana podczas wydarzenia The Game Award. Oznacza to, że nie będzie potrzeby posiadania aplikacji typu Bluestacks czy Windowsowego SFA. Google opracowuje swoją aplikację samodzielnie. A mały sneak peek możecie zobaczyć poniżej.

Nie wiemy czy aplikacja udostępni możliwość parowania gier z padami. Wiemy natomiast, że będzie natywnie obsługiwana przez wszystkie systemy Windows w wersji 10 i 11. Ponadto Google planuje wdrożyć mechanizm, który ma dać graczom możliwość kontynuowania rozgrywki w miejscu, w którym z skończyli. Jeśli zatem w trakcie raidu Diablo zechcecie przenieść się na PC, nie będziecie musieli ponownie uruchamiać gry. Aplikacja automatycznie przeniesie widok z urządzenia mobilnego na PC.

Brzmi to coraz lepiej jeśli chodzi o premierę gry. Być może deweloperzy tacy jak Blizzard doskonale wiedzieli jakie plany ma Google i celowo przełożono premierę gry na 2022 rok.