Pierwsza faza beta testów Diablo Immortal tylko dla graczy z najdroższymi telefonami!

Blizzard przemówił ws. Diablo Immortal. Okazuje się, że pierwsza faza beta testów odbędzie się wśród graczy z najdroższymi telefonami!

wysokie wymagania sprzętowe beta testów Diablo Immortal

Wczorajszego dnia informowaliśmy Was o aktualizacji, która wykluczyła większość średniej i niskiej klasy telefonów z możliwości instalacji Diablo Immortal. Więcej o tym pisaliśmy w poniższym artykule.

Jak się okazuje, aktualizacja z 3 grudnia nie była żadnym błędem. Na łamach Reddita, Community Development Lead, Pezradar poinformował o przyczynach ograniczenia liczby urządzeń. A ta wydaje się być prozaiczna. Pierwsza faza beta testów, która zostanie uruchomiona wśród graczy, ma za zadanie przetestować grę na jak najlepszym sprzęcie, aby testerzy nie odczuwali żadnych niedogodności podczas rozgrywki.

Jak zapewne zauważyliście, zmieniliśmy minimalne wymagania sprzętowe Diablo Immortal, w stosunku do tych, zaprezentowanych w 2018 roku. Zależy nam aby ustawienia te zapewniły graczom biorącym udział w przyszłych fazach testów jak najlepsze doświadczenia w trakcie rozgrywki. Dostosowaliśmy zestaw specyfikacji sprzętowych, które mamy nadzieję pomogą nam przeprowadzić gruntowne testy w nadchodzących fazach projektowania, a które to odzwierciedlają się w najnowszych wymaganiach. Chociaż nie mogę nic obiecać, chcę powiedzieć, że zespół przygląda się nad rozszerzeniem minimalnych wymagań sprzętowych w przyszłości i zastanawia się jak rozszerzyć dostęp do Diablo Immortal dla większej liczby urządzeń jeszcze przed premierą gry.

Tłumaczenie wydaje się być dosyć zrozumiałe, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko początkową fazę testów. Produkcje mobilne muszą dać możliwość rozgrywki graczom na wielu konfiguracjach sprzętowych, aby mogła odnieść sukces. Chyba, że Activision Blizzard wie, że największy przychód z mikrotransakcji na urządzeniach mobilnych otrzymuje z urządzeń z górnej półki.

Cieszy mnie jednak fakt, że mój już prawie 4-letni Samsung Galaxy S8+ jest wśród wspieranych telefonów. Z kolei dziwi mnie fakt wykluczenia Samsunga Galaxy S8, który podzespołami nie różni się praktycznie w ogóle od wersji z plusem.

Foto artykułu by Fakes Forge