Potwierdzone: beta testy Diablo Immortal w połowie 2020!

Koniec czekania, Activision Blizzard podczas wczorajszego podsumowania pierwszego kwartału 2020 roku poinformował, że beta testy Diablo Immortal startują w połowie 2020 roku!

diablo immortal

Informacja może nie dziwić niektórych osób. Już w lutym podczas poprzedniego podsumowania kwartalnego Activision Blizzard ujawniło, że Diablo Immortal czeka na alfa testy zaplanowane na połowę tego roku.

Jednak już w tym czasie koronawirus zaczął rozwijać się na świecie, by w marcu wywołać globalną panikę i powodując akcję #stayathome. Wiele firm przestało funkcjonować, a branża gamingowa rozpoczęła prace zdalne. Było całkiem sporo niepokoju związanego z tym, czy Blizzard w dalszym ciągu będzie zamierzał przeprowadzać regionalne testy Diablo Immortal czy wycofa się i nie dowiemy się niczego o najnowszej odsłonie gry podczas konferencji dla inwestorów.

Dennis Durkin poinformował jednak, że Diablo Immortal rozpocznie swoje testy regionalne w połowie 2020 roku. Potwierdził jednocześnie to co powiedziano podczas konferencji w lutym. A to oznacza, że do startu testów pozostało niespełna 2 miesiące!

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich zagorzałych fanów marki. W Diablo Immortal miałem okazję zagrać podczas konwentu BlizzCon 2018, na który zostałem zaproszony przez Blizzarda. I mimo, że gra była bardzo okrojona, brakowało bindowania umiejętności, przeglądu inwentarza etc. to wydawała się bardzo ciekawym RPGiem na mobilki. A co ważniejsze, gra była tak rozbudowana, że biła na głowę wszystkie dotychczasowe RPGi w jakie grałem na komórce.

Diablo Immortal opowie historie z okresu 20lecia pomiędzy drugą częścią gry, a trzecią. Gracze ponownie staną w szranki z demonicznymi hordami prowadzonymi przez piekielnego herolda Skarna, który postanowił zebrać resztki kamienia świata by przywrócić do życia swojego Pana, Diablo…