Premiera Diablo Immortal w pierwszej połowie 2022 roku!

Wyatt Cheng potwierdził, że premiera Diablo Immortal odbędzie się w pierwszej połowie 2022 roku!

Wyatt Cheng potwierdza premiera diablo immortal w pierwszej połowie 2022 roku

Diablo Immortal od ponad 3 lat po ogłoszeniu na BlizzConie 2018 wciąż znajduje się w trakcie produkcji. Po opublikowanym ostatnim wpisie blogowym podsumowującym beta testy Diablo Immortal pojawiły się wątpliwości co do premiery gry. Zostały one jednak zdementowane przez Dyrektora Gry, Wyatta Chenga, który potwierdził, że premiera Diablo Immortal nie została zmieniona i cały czas planowana jest na pierwszą połowę 2022 roku. Informacja ta została przekazana poprzez nieoficjalnego Discorda Diablo Immortal, na którym są obecni deweloperzy gry.

Jeszcze kilka miesięcy temu Blizzard poinformował, że premiera Diablo Immortal odbędzie się w pierwszej połowie 2022 roku. Od tego czasu w kolejnych postach blogowych i informacjach inwestorskich pojawiała się informacja o 2022 roku z pominięciem bardziej szczegółowej daty „w pierwszej połowie”. Zaczęło wprowadzać to wątpliwości czy deweloperzy zdążą do ustalonego terminu czy jednak zrezygnują i wydadzą grę w późniejszym czasie. A trzeba tu wspomnieć, że Diablo Immortal ma już niemal rok opóźniona ponieważ pierwotnie miała zostać wydana w 2021 roku.

Odnosząc się do „pierwszej połowy 2022” vs. „2022”. Mogę potwierdzić, że dalej celujemy w pierwszą połowę roku, uwzględniając wszystkie zmiany z wpisu blogowego. Wszelkie niejasności wynikają głownie z tego, że nie żyjemy w czarno-białym świecie i ostateczne upewnienie się, że gra jest gotowa oraz, że mamy udaną premierę pozostaje naszym najważniejszym priorytetem.

Wyatt Cheng

Pozostaje nam mieć zatem nadzieje, że proces deweloperski idzie w dobrym kierunku i kolejne opóźnienia Diablo Immortal nie będą zagrażały. W końcu wszyscy już jesteśmy sfrustrowani i zniecierpliwieni, ale jednocześnie wyczekujemy premiery mobilnego Diablo, które może namieszać na rynku gier komórkowych.