PvP w Diablo Immortal bez dueli 1vs1

Deweloperzy ujawnili, że PvP w Diablo Immortal pozbawione będzie dueli.

PvP w Diablo Immortal bez dueli

Duele to jedna z ważniejszych funkcji w grach PvP. Bez względu czy jest to FPS czy RPG, gracze lubią sprawdzać swoje siły przeciwko innym przeciwnikom w tzw. duelu czyli rozgrywce 1vs1. W Diablo Immortal ma jednak zabraknąć tej funkcji. Deweloperzy poinformowali, że rozgrywka player vs player skupiać się będzie na walkach frakcji Nieśmiertelnych i Cieni jak i wielu gildii Cieni między sobą w potężnych walkach do 100 graczy (co wcale nie oznacza, że w trakcie gry zobaczysz 200 osób walczących na jednym polu bitewnym).

Informacje te przekazał w wywiadzie z portale Mein-MMO.de Joe Grubb, Principal Game Designer w zespole odpowiadającym za mobilne Diablo. Deweloperzy wprowadzając tą funkcję dążą do rozbudowy systemów społecznościowych gry w taki sposób, aby rozgrywka jak najbardziej skupiała się na grze z innymi graczami, tak jak ma to miejsce w klasycznych grach MMORPG.

Zaletą Immortala jest to, że nie mamy [walk, przyp. red.] 1vs1, a pojedynki grupowe. Dzięki temu mamy większą swobodę w balansowaniu gry. Każdy na polu bitwy ma określoną rolę i wpływ na walkę, bez tych małych szczegółów dających mu przewagę. Każdy może dołączyć i mieć wpływ na wynik bitwy niezależnie od poziomu umiejętności czy buildu.

Joe Grubb

Diablo na komórki nie skupi się wyłącznie na rozgrywkach player vs. player, chociaż w endgame będzie kluczową funkcją jeśli chcecie dążyć do maksymalizacji rozwoju swojej postaci. Poza tradycyjną rozgrywką gracz kontra gracz gracze mogą grać samodzielnie jak i w grupach po 2, 3,4 czy nawet 8 osób (w przypadku klanowych Warbands).

Więcej o Diablo Immortal przeczytacie w naszej stale rozbudowywanej Wiki. Premiera gry planowana jest na końcówkę pierwszej połowy 2022 roku.