Raidy i aktywności MMO pojawią się w Diablo Immortal

Diablo Immortal jako mobilne MMOARPG będzie posiadać raidy i aktywności MMO.

diablo immortal raidy mmo

Pierwsza faza alfa testów oraz podsumowanie na BlizzCon 2021 mamy już za sobą. Podczas poblizzconowego wywiadu z mediami, deweloperzy przyznali, że Diablo Immortal doczeka się funkcjonalności i aktywności, które znamy w grach MMO. Dodatkowo w grze pojawią się raidy ze znacznie większa liczbą graczy niż dostępne grupy aktualnie.

Aktywności MMO w Diablo Immortal

Podczas wywiadu z mediami deweloperzy Diablo Immortal odpowiadali na wiele pytań. Jednym z nich było nawiązanie do nazwy MMOARPG, które pojawiło się na oficjalnej stronie gry. Redaktor WCCFTECH postanowił dowiedzieć się czy Blizzard zamierza wprowadzić dodatkowe aktywności MMO do swojej mobilnej produkcji.

Deweloperzy jednoznacznie podkreślili, że Diablo Immortal jest pełnoprawną mobilną produkcją MMO, którą definiuje możliwość wspólnego realizowania różnorodnych aktywności w grze podczas spotkań z przyjaciółmi.

Diablo Immortal is a full-fledged MMOARPG on mobile. I think that one of the things that really defines an MMO game is the social component and that’s an area that we really want to lean into heavily. We want you to be able to log in and meet your friends, to engage in activities.

Raidy w Diablo Immortal

Z kolei w przypadku dungeonów i raidów deweloperzy podkreślili, że aktualnie gracze mogą uczestniczyć w rozgrywkach czteroosobowych. Dodali jednak, że w przyszłości planują rozszerzyć ten tryb, aby w raidach mogło uczestniczyć znacznie więcej osób.

Right now, during the technical Alpha, there were four-person dungeons where you could go in as a party, but we definitely would like to have activities in the future that include more than four people at a time.

Co ciekawe, materiały z BlizzCon 2019 prezentowały już tego typu raidy. Wydarzenie na Cmentarzu Ashwold pozwolił na uczestnictwo aż 10 graczy na raz.

Co prawda pierwsza faza alfa testów nie pozwolila na uczestnictwo tylu graczy, jednak można podejrzewać, że deweloperzy wprowadzą to przy testach rozgrywce w fazie endgame.

Gildie w Diablo Immortal

Deweloperzy nie zapominają o gildiach, które będą kluczowym elementem w rozgrywce sieciowej w Diablo Immortal. Od początku będą one dostępne w grze, aby gracze mogli tworzyć swoje własne struktury bądź przyłączać się do już istniejących.

Another part is being part of a guild and really feeling like your membership and participation in a guild matters and it’s not just a chat panel.

Podczas trwających od grudnia do początku stycznia alfa testów funkcjonalność gildii już była dostępna. Gracze mogli założyć własną gildię płacąc za nią 100 000 sztuk złota.

Deweloperzy bardzo mocno starają się przenieść funkcjonalności gier MMO do Diablo Immortal co już na początku wywołało całą falę pozytywnych recenzji. Pozostaje nam jedynie czekać na wprowadzenie kolejnych faz testów.