Rod Fergusson o Diablo Immortal: To najambitniejsza gra z serii Diablo

Szef franczyzy Diablo, Rod Fergusson stwierdził, że Diablo Immortal to najambitniejsza gra z serii Diablo.

diablo immortal to najambitniejsza gra Diablo

Od premiery Diablo Immortal dzielą nas godziny. Oficjalna premiera gry nastąpi na całym świecie 2 czerwca o godzinie 19:00 jednak osoby, którym gra pojawi się na platformach Android i iOS będą mogły zagrać dzień wcześniej bo już w Dzień Dziecka, 1 czerwca. Przy okazji premiery w trakcie licznych wywiadów Rod Fergusson, szef franczyzy Diablo stwierdził, że Diablo Immortal to najambitniejszy gra z serii Diablo jaką stworzyli.

Diablo Immortal to takie brzydkie kaczątko Blizzarda. W dniu zapowiedzi gry na Blizzcon 2018 firma została niemal zmieciona z powierzchni ziemi przez core’owych fanów marki, którzy zamiast wyczekiwanych informacji o Diablo IV otrzymali zapowiedź gry mobilnej. I o ile można było zrozumieć gniew fanów o tyle sama produkcja przez kolejne lata procesu deweloperskiego mocno ewoluowała. Od alfa testów po ostatnie beta testy do gry dokładane były kolejne mechaniki, które były testowane przez graczy, a następnie dopracowywane i szlifowane przez deweloperów.

Mimo ogromnej dyskusji na temat mechanik p2w zdaje się, że większość fanów ruszy po nią i wypróbuje, choćby na platformie PC, która wystartuje w ramach otwartej bety Diablo Immortal. I to choćby z jednego powodu, przekonać się czy rzeczywiście Diablo Immortal oferuje więcej niż Diablo 3. Jak sam Rod Fergusson stwierdził:

To najambitniejsza gra Diablo, jaką stworzyliśmy (…) To co zobaczycie na premierę, to znacznie więcej niż było w Diablo 3, gdy spojrzycie na system endgame Cycles of Strife jak i skupienie się na PvP.

Rod Fergusson

Jeśli interesuje Was jakie mechaniki oferuje gra zajrzyjcie do naszej Wikipedii Diablo Immortal, gdzie znajdziecie najświeższe informacje o grze.

Źródło: Android Central