Testy Diablo Immortal ruszają za kilka tygodni!

Blizzard przerwał w końcu milczenie. Diablo Immortal rusza z testami za kilka tygodni!

diablo immortal mid 2020 update

Wczorajszego późnego wieczora odbyło się podsumowanie finansowe drugiego kwartału 2020 roku, podczas którego ponownie poruszono temat Diablo Immortal. Również w nocy na oficjalnej stronie Diablo pojawił się post odnoszący do testów Diablo Immortal.

Jest dobra i zła wiadomość. Dobra to taka, że testy regionalne startują w najbliższych tygodniach. Informacja ta została przekazana przez włodarzy studia na podsumowaniu kwartalnym.

Diablo Immortal z testami tylko dla pracowników Blizzarda

Zła wiadomość jest taka, że testy Diablo Immortal, o których słyszeliśmy już od lutego tego roku przeznaczone będą nie dla graczy, a tylko dla pracowników Blizzarda.

Potwierdzenie powyższej informacji znalazło się w oficjalnym wpisie dotyczącym update prac nad Diablo Immortal na stronie Diablo3.com.

Przeszliśmy na tryb pracy z domu, ale nie przeszkodziło to zespołowi w robieniu dużych postępów. Możemy z radością poinformować was, że jesteśmy na najlepszej drodze do zamknięcia pewnych kluczowych etapów produkcji. Jednym z najważniejszych etapów powstawania każdej nowej gry Blizzarda są wewnętrzne testy. W Blizzardzie pracuje masa zapalonych graczy, a każdy z nich ma własny, niepowtarzalny gust i styl prowadzenia rozgrywki. Dlatego testy wewnętrzne są tak ważne – umożliwiają zespołowi twórców dostęp do bogatego źródła opinii i sugestii.

Zespół Diablo Immortal nie może się już doczekać chwili, gdy koledzy i koleżanki z oddziałów Blizzarda na całym świecie wypróbują naszą grę. Od pierwszego logowania aż po wybór legendarnego przedmiotu, który idealnie uzupełni daną konfigurację postaci, będziemy zbierać ich opinie i sugestie, aby na tej podstawie podejmować decyzje, nadające kierunek kolejnym wersjom gry. Wszystko to w oczekiwaniu na dzień, gdy nasze dzieło będzie w końcu mogło wyjść poza mury Blizzarda.

Oznacza to, że tyle, że na Diablo Immortal poczekamy przynajmniej do 2021 roku. Nie sądzę, aby gracze mieli możliwość przetestowania gry jeszcze w tym roku. Najbliższe tygodnie mogą oznaczać start wewnętrznych testów na koniec sierpnia ale jednocześnie na koniec września. Standardowo będą musiały potrwać około 4-8 tygodni co będzie wiazało się z ich zakończeniem na listopad-grudzień. Analiza wszystkich danych przekazanych przez pracowników i wprowadzenie określonych poprawek przez deweloperów kolejne tygodnie…

Na pocieszenie deweloperzy udostępnili kilka nowych grafik promocyjnych Diablo Immortal, które prezentujemy poniżej.

Cieszy fakt, że deweloperzy chcą przemodelować logikę gier mobilnych. Jak sami twierdzą:

Chcemy całkowicie zredefiniować pojęcie „gry mobilnej”.

Wiedziałem, że doczekamy się gry, która nie będzie pędziła za pieniądzem w tak bezczelny sposób jak większość gier na rynku. Diablo Immortal zmieni mechanikę monetyzacji gier mobilnych i przy dobrych wiatrach okaże się ciekawą produkcją.

Sam czekam z niecierpliwością na kolejne informacje o grze.