Ultimate w Diablo Immortal będzie działać inaczej dla każdej klasy postaci!

Dokumentacja udostępniona przez Blizzarda zdradza, że ultimate w Diablo Immortal będzie działać inaczej dla każdej z klas postaci.

premiera diablo immortal w 2022 roku

Wczorajszego dnia poinformowałem Was o nowościach jakie mają pojawić się wraz z premierą Diablo Immortal. Poza samymi gildiami w grze mają pojawić się głębokie szczeliny i usprawniony mechanizm paragonów (poziomów mistrzowskich).

Aby jednak jeszcze bardziej podbudować hype na Diablo Immortal doczytałem szczegółowo jak mają działać ultimates w grze. Okazuje się, że każdy bohater będzie posiadać własne atrybuty takiej umiejętności. Do tej pory byłem pewien, że wszystkie ultimates mają takie samo działanie tj. zwiększanie obrażeń i szybkości poruszania się postaci. Jednak szczegółowa analiza wykazała, że każdy bohater będzie miał unikalny sposób na rozprawianie się z przeciwnikami. Poniżej prezentuję ich działanie dla czterech grywalnych dotychczas klas (nie ujawniono ultimates dla Nekromanty i Krzyżowca).

  • Barbarzyńca – Krew i Furia – odrzuca przeciwników i zapewnia kradzież życia z każdym trafieniem.,
  • Czarownica – Pełnia Mocy – zwiększa liczbę celów pomiędzy którymi przeskakuje każdy ładunek elektryczny i pozwala czarodziejce poruszać się w trakcie podstawowego ataku,
  • Łowca Demonów – Deszcz Pocisków – jeden strzał trafia kilku przeciwników i zwiększa szybkość poruszania się bohaterki
  • Mnich – Wir Błyskawic – teleportuje do przeciwnika i wywołuje ładunki elektryczne po eliminacji przeciwnika.

Dodając do tego modyfikacje umiejętności poprzez legendarne przedmioty styl rozgrywki może być dosyć ciekawy. Ważne aby gra od początku dawała wyzwanie graczom i nie była zbyt prosta.