Umiejętności klasy Blood Knight w Diablo Immortal!

W chińskim kliencie gry Diablo Immortal znajduje się lista z opisem wszystkich umiejętności klasy Blood Knight!

umiejętności krwawego rycerza w Diablo Immortal

Blood Knight to klasa postaci w Diablo Immortal, o której pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Potencjalnie nowa postać ma pojawić się w mobilnym Diablo, ale nie wiemy czy w dniu premiery czy w trakcie jednego z wydarzeń po tej dacie. Wygląda jednak na to, że postać jest bardziej realna niż nam się wydaje, ponieważ z chińskiego buildu gry udało się wyciągnąć dodatkowe informacje o bohaterze.

Umiejętności Krwawego Rycerza

Tym razem jest to lista dwunastu umiejętności, których będzie używać Krwawy Rycerz. Liczba ta jest identyczna jak w przypadku pozostałych bohaterów w grze. Daje więc to pewien argument za rzeczywistymi pracami na postacią, a nie NPCem czy przeciwnikiem. Poniżej prezentuję listę umiejętności nowego bohatera.

UmiejętnośćOpis
Dash StabGdy cel oddala się od bohatera, doskakujesz do niego. Gdy cel znajduje się naprzeciwko bohatera, uruchomiony zostaje ostrzał.
Stab and SmashPrzebija wroga stojącego naprzeciwko zadając mu obrażenia, po czym rzuca nim o ziemię, zadając obrażenia wszystkim pobliskim wrogom ogłuszając ich.
Dark ConduitsWystrzeliwuje wiele pocisków, które przyklejają się do przeciwników zadając im obrażenia. Przyciąga przeciwników na swojej drodze podczas zadawania obrażeń.
BloodsuckWysysa życie z pobliskich wrogów, zadając im obrażenia.
Bat TroopKrwawy Rycerz przywołuje oddział nietoperzy na określonym obszarze na X sekund. Gdy aktywna, można użyć umiejętności do przyzwania oddziału nietoperzy, który będzie śledził pobliskich przeciwników. Zadaje X obrażeń wrogom w promieniu działania co X sekund.
Shadow MassTworzy bohaterowi i sojusznikom wabika. Co każde {3} rozpoczęte ataki, wabik zostanie wygenerowany, który zdubluje ataki.
Shadow SpearRzuca włócznię cienia przed siebie, zadając obrażenia wszystkim wrogom na lini rzutu. Przytrzymując umiejętność ładuje ją, zwiększając odległość rzutu, zasięg i obrażenia.
Dark EdgeGdy przeciwnik ucieka od bohatera, rzuca krwawą miazgę (zmiażdżenie) jako atak dystansowy. Jeżeli znajduje się blisko bohatera używa krwawego ostrza do ataku w zwarciu.
Rotary SweepAtak wymiatający przeciwników podczas rotowania 3krotnie włóczni, zadaje do X obrażeń pobliskim celom. Można poruszać się w trakcie ataku.
BlackfogsCiało bohatera uwalnia czarną mgłę utrzymującą się przez X sekund, wpływając na pobliskich przeciwników. Potwory będące pod wpływem czarnej mgły atakują inne potwory. Wrogowie w czarnej mgle nie mogą nakierowywać umiejętności (smart cast).
Blood DemonZabijając wroga otrzymujesz Mroczną Krew (Evil Blood). Gdy posiadasz wystarczającą ilość, przemieniasz się w Krwawego Demona na X sekund.
Blood Demon: BloodstrikeAtakuje krwawą falą przed siebie, zadając obrażenia przeciwnikom na swojej drodze odrzucając ich.

Pochodzenie klasy Blood Knight może wynikach z dwóch odrębnych wydarzeń. W czasach pierwszego Diablo, Krwawi Rycerze stanowili gwardię królewską króla Leoryka. Obrońcy Sanktuarium, którzy nie cofną się przed niczym aby uchronić krainę ludzi, nawet przed szalonym władcą. Z kolei druga teoria mówi o symbolu klasowym, który przypomina koronę Hrabiny z Diablo Immortal. Być może Krwawi Rycerze są zbuntowanym odłamem Bloodsworn i planują toczyć wendettę wykorzystując tą samą magię krwi co demony.

Diablo Immortal dopiero co zakończyło fazę zamkniętych beta testów. Podczas ostatnio trwającego stramu dla chińskich graczy deweloperzy potwierdzili premierę w 2022 roku. Wcześniej podczas podsumowania kwartalnego uściślono ją do pierwszej połowy roku.