W Diablo Immortal zagramy na PC! Gra uruchomiona na Windows 11

Najnowsza odsłona Windows 11 ma pozwolić graczom uruchomić gry z Androida na PC. Dzięki informacjom od Wowhead wiemy, że Diablo Immortal działa na komputerach z Windows 11!

diablo immortal uruchomicie na PC

Diablo Immortal to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji mobilnych. Mimo, że co rusz startują kolejne duże produkcje, po pierwszych fazach alfa testów gracze przekonali się, że warto czekać na nową produkcję w świecie gry. Mamy potwierdzenie, że Diablo Immortal uruchomicie na Windows 11!

Do tej pory nie można było uruchamiać mobilnego Diablo na żadnych emulatorach. Czy to był Bluestacks czy inne narzędzie, uruchomienie gry było blokowane. Zmieniło się to wraz z premierą Windows 11, który w swoich zasobach posiada WSA, innymi słowy Windows Subsystem for Android. Dzięki tej funkcji bez problemu uruchomicie Diablo Immortal na Windows 11.

WSA działa na zasadzie emulowania systemu operacyjnego Android, tworząc tzw. wirtualne środowisko. Dzięki tej funkcji redaktor Wowhead uruchomił grę na swoim komputerze, gdzie ma zainstalowanego Windowsa 11. Oczywiście funkcja ta nie jest przeznaczona dla użytkowników, którzy nie potrafią poruszać się po wierszu polecenia. Wymagane jest oczywiście kilka czynności jak instalacja WSA, jego konfiguracja oraz posiadanie pliku APK z zawartością gry. Efekt pracy redaktora możecie zobaczyć na poniższych zrzutach.

Pozostaje jeszcze doczekać się obiecywanego wsparcia dla kontrolerów do Diablo Immortal, o którym deweloperzy wspomnieli już w ostatnim dev update.