W Diablo Immortal zobaczymy więcej niż 6 klas postaci

Diablo Immortal zapowiedziane w 2018 roku ma mieć więcej niż 6 klas postaci w grze.

premiera diablo immortal w 2022 roku

Ostatnie informacje jakie otrzymaliśmy o grze pochodzą z podsumowania finansowego spółki dla inwestorów, podczas której włodarze studia Activision Blizzard potwierdzili pojawienie się testów regionalnych produkcji w połowie 2020 roku. Jednak od tego momentu nastąpiła znowu cisza.

Warto jednak przypomnieć o jednym z najważniejszych elementów jakie ma odróżniać Diablo Immortal od pozostałych gier z serii. Do tej pory każda gra posiadała 6 klas postaci. Deweloperzy bardzo mocno trzymali się tej liczby i nigdy w grze nie pojawiła się ani jedna dodatkowa klasa, bez względu czy graliśmy w Diablo 1, Diablo 2 czy Diablo 3. Wiemy, że Diablo 4 podczas premiery gry ma posiadać 5 grywalnych klas postaci, a Diablo Immortal również 6 jak w przypadku poprzednich odsłon serii. Jednak co do tego ostatniego jest pewne ale.

Nowe klasy postaci w Diablo Immortal

Diablo Immortal w dniu premiery będzie posiadało następujące klasy postaci: Barbarzyńcę, Czarownicę, Krzyżowca, Łowcę Demonów, Mnicha oraz Nekromantę. Wszystkie postacie będą mocno osadzone w wątkach fabularnych związanych z trzecią częścią gry. Klasy te znajdują się bowiem w kolejnej odsłonie gry i to właśnie oni odpowiadają za ponowne pokonanie Pana Grozy.

Jednak jak ujawnili deweloperzy Diablo Immortal nie skończy się wyłącznie na 6 powyższych klasach. Gra, która jest mobilnym MMOARPG z czasem ma być aktualizowana o nową zawartość, wśród której mają znajdować się kolejne klasy postaci. I już teraz za pewniaka można uznać Druida, którego widzieliśmy w Diablo 2 i Diablo 4. Bardzo prawdopodobne jest również, że gra doczeka się unowocześnionej wersji Amazonki, a nawet Zabójczyni, Paladyna czy Witch Doctora. I mimo, że trzy ostatnie klasy to niemalże to samo co Mnich, Krzyżowiec i Nekromanta jest bardzo prawdopodobne, że w związku z z aktualizacjami po premierze będą pierwszymi branymi pod uwagę.

Premiera Diablo Immortal nie została jeszcze ogłoszona. Gra w dalszym ciągu znajduje się w fazie projektowania. Wiemy natomiast, że gra doczekała się już tygodniowych buildów testowanych przez deweloperów więc pozostaje tylko kwestią tygodni kiedy usłyszymy o testach regionalnych gry.