Zamienił 600 mln golda w WoWie na 50 000 dolarów w Diablo Immortal by uprzykrzyć życie płacącym.

Jeden z graczy World of Warcraft zamienił ponad 600 milionów złota na gotówkę i wydał je w Diablo Immortal.

zamiana złota z WoWa na pieniadze w Diablo Immortal

Możliwości konwersji wirtualnej waluty na prawdziwe pieniądze zdarza się w grach bardzo rzadko. Jednak w World of Warcraft to możliwe. Jeden z graczy postanowił przekształcić ponad 600 milionów sztuk złota w grze na około 50 000 dolarów, które następnie wydał w Diablo Immortal. Zrobił to tylko po to aby udowodnić płacącym graczom, że mimo wydanych pieniędzy mogą dostać mocno po dupie. Prezentuję sposób w jaki tego dokonał.

Swój pomysł postanowił zrealizować w momencie gdy pojawiła się informacja, że Diablo Immortal pojawi się również na platformie PC ponieważ tylko wtedy taka konwersja golda na walutę miałaby prawa bytu. Jak zaznacza w swojej wypowiedzi autor posta na Reddicie, odkopał wiele zakurzonych kuponów na złoto w grze jakie otrzymał lub skupował od osób, które były obecne na konwencie Blizzcon, a każdy z nich miał wartość ok 1000-2000 dolarów.

Wykorzystał wszystkie kupony na zakup złota w grze, za które następnie mógł nabyć Tokeny. Te z kolei można było swobodnie przekształcić na balans konta Battle.Net. A mając Diablo Immortal na PC już bez problemu dalej dokonać zakupów bezpośrednio w grze wykorzystując balans konta.

Wszystkie te pieniądze władował następnie w swojego Nekromantę, który jak twierdzi nie miał sobie równych w rozgrywkach PvP. Bez znaczenia czy był to gracz płacący czy nie, nikt nawet nie miał szans na zbliżenie się do niego. A wszystko dzięki wydaniu pieniędzy na emblematy na 2165 Pradawnych Szczelin. W tym czasie zebrał 6497 run.

Osiągnął moc rezonowania na poziomie 7000 odblokowując 4 z 5 bonusów rezonowania. Kolejnego poziomu już nie rozpoczął ze względu na nieopłacalność całego przedsięwzięcia.

Ostatecznie całość kosztowała go 48 648 dolarów. To 3243 tokeny World of Warcraft.