Dune: Spice Wars pojawi się w Early Acces jeszcze w tym miesiącu

Nowy RTS Dune: Spice Wars zostanie udostępniony graczom w Early Access jeszcze w tym miesiącu.

Premiera Early Access Dune: Spice Wars

Po zeszłorocznej premierze filmu Dune i jej niedawnym pojawieniu się na platformie HBO Max, fani uniwersum jeszcze w tym miesiącu będą mogli zagrać w Dune: Spice Wars. Produkcja dostępna będzie na platformie Steam w Early Access. A wszystko to już 26 kwietnia 2022 roku. W lutym tego roku zaprezentowano pierwszy gameplay Dune, jednak w dalszych etapach produkcji deweloperzy obiecali sugerować się opiniami graczy.

Dune: Spice Wars to nowa gra strategiczna stworzona przez twórców docenionego Northgard. Produkcja przenosi fanów na Arrakis, gdzie należy poprowadzić swoją frakcję i walczyć o kontrolę i dominację nad surową pustynną planetą zbierając drogocenny melanż. Gracze będą mogli wybrać jeden ze znanych domów: Arteides lub Harkonnen jak i stawić czoła słynnym czerwiom.

Nie wiadomo jednak kiedy gra doczeka się oficjalnej premiery. Wielu graczy rezygnuje z Early Access mając na uwadze fakt, że biorą udział w płatnych alfa i beta testach. Z tą różnicą, że to nie oni zarabiają na zgłaszaniu błędów, a deweloperzy.

Źródło: Steam