Fortnite zarobiło ponad 1,8 mld dolarów w 2019 roku

Fortnite to aktualnie jedna z najpopularniejszych gier na wszystkich platformach. Tylko w 2019 roku zarobiła ponad 1,8 miliarda dolarów.

fortnite zarobiło 1,8mld dolarów

Fortnite w 2018 roku dosłownie zmiażdżyło konkurencję z hukiem podbijając scenę gamingową. Niestety rok 2019 okazał się dużą próbą dla produkcji, która utraciła aż 25% wpływów w stosunku do poprzedniego roku. Nie zmienia to jednak faktu, że Epic Games zarobiło na samym tylko Fortnite aż 1,8 miliarda dolarów.

Fortnite zdobyła rynek dzięki temu, że główny jej tryb, Battle Royale jest bezpłatny dla wszystkich graczy. Sukcesu Fortnite należy również upatrywać w crossach z Marvelem, Netflixem czy Disney dzięki czemu mieliśmy okazję zobaczyć w grze Avengers, Stranger Things czy Star Wars.

Dodatkowo wprowadzone Battle Passy bardzo mocno wpłynęły na zyski firmy. Gracze chętnie wydają ok 10$ co 2-3 miesiące aby mieć dostęp do unikalnych skinów czy wyzwań.

Fortnite kończy więc 2019 rok na pierwszy miejscu pod względem zysków. Zaraz za nim są Dungeon Fighter Online, Honour of Kings, League of Legends czy Candy Crush Saga.

Przyznać się kto z Was wydaje kasiorę na Battle Pass w Fortnite?