George Soros kupił akcje Activision Blizzard za 45 mln dolarów

Znany amerykański inwestor węgiersko-żydowskiego pochodzenia postanowił zainwestować niemal 45 milionów dolarów w akcje Activision Blizzard.

soros kupuje akcje activision blizzard

Soros znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz inwestycji w skrajnie lewicowe i nacjonalistyczne ruchy. Przez wielu wielbiony, przez innych znienawidzony. Inwestor posiada również 11% udziałów w jednej z największych spółek mediowych w Polsce, AGORA S.A., która odpowiada za tytuły takie jak Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy czy portal internetowy Sport.pl.

Według informacji inwestycyjnych George Soros kupił dokladnie 758 000 akcji o wartości 45 milionów dolarów. Jest to bardzo niski udział zważywszy na fakt, że spółka aktualnie wyceniana jest na ponad 45 miliardów dolarów i jest największą amerykańską firmą produkującą gry komputerowe.

W notce dotyczacej zakupu pada informacja jakoby George Soros nabywał akcje Activision Blizzard ponieważ ta realizuje jego lewicowe idee społeczne.

Soros w Activision Blizzard będzie jedynie udziałowcem bez wyraźnego wpływu na jakiekolwiek decyzje. Nie ma zatem obawy przed jego jakimkolwiek wpływem na politykę firmy.