Harmonogram BlizzCon 2021 – święto Diablo i World of Warcraft? Mało Overwatch i Hearthstone

Dzisiejszego wieczora Blizzard zaprezentował harmonogram tegorocznego BlizzCon 2021. Zapowiada się święto Diablo i World of Warcraft. Znacznie mniej informacji o Overwatch i Hearthstone.

harmonogram blizzcon swieto diablo

Tegoroczny BlizzCon odbędzie się z ogromnymi nowościami w świecie Diablo. Blizzardowy hack’n slash doczekał się bowiem najobszerniejszych paneli, które rozpoczną się zaraz po Ceremonii Otwarcia. W produkcji są Diablo Immortal i Diablo IV, więc deweloperzy przygotują najpewniej nowości w postaci prezentacji gameplayów Nekromanty i Krzyżowca w Diablo Immortal oraz nowej niezapowiedzianej klasy w Diablo IV. Nadzieje dają również plotki o rzekomym remake Diablo II, który również ma zostać zapowiedziany podczas trwania konwentu.

Z kolei World of Warcraft otrzymał niewiele krótsze panele. W uniwersum Warcrafta ogłoszony zostanie najpewniej nowy dodatek do gry, którym jest World of Warcraft The Burning Crusade Classic, o którym pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Duże nadzieje daje też produkcja mobilna, która to została zapowiedziana podczas konferencji dla inwestorów odbyta kilka dni temu.

Hearthstone z kolei otrzyma panel informacyjny o nowościach jakich mogą doczekać się gracze w 2021 roku. Jednak tutaj nie ma co liczyć na game changery. Zapewne dostaniemy zapowiedź nowych dodatków, ale raczej mało prawdopodobne abyśmy otrzymali nowy tryb. Ostatni został wprowadzony jakiś czas temu.

Overwatch niestety w dalszym ciągu bez konkretów. Pierwsza część gry zapewne nie otrzyma żadnych nowości do momentu premiery sequela. Wiemy już, że ten nie ukaże się w 2021 roku, a deweloperzy zapewnią graczom jedynie garść informacji o aktualnym stanie prac nad produkcją.

Pełny harmonogram prezentuję poniżej:

Mimo 30-lecia istnienia firmy mam duże obawy o to, co zostanie zaprezentowane podczas tegorocznego BlizzConu. Niemniej jednak zachęcam Was do udziału w naszej relacji, którą poprowadzę na kanale RushingTurtles na platformie Twitch.TV.