Harry Potter: Quidditch Champions rozgrywki na miotle zapowiedziane

Rozgrywki Qudditcha pojawią się w formie gry komputerowej. Warner Bros. zapowiedział nową grę w magicznym uniwersum. To Harry Potter: Quidditch Champions.

zapowiedź Harry Potter Quidditch Champions

Od dłuższego czasu fani czarodziejskiego świata Harrego Pottera narzekali na brak rozgrywek Quidditch w Hogwarts Legacy. Produkcja, która mimo skandalu związanego z J.K.Rowling okazała się być ogromnym sukcesem, ucierpiała ze względu na brak najważniejszego sportu w tym świecie. I zdaje się, że poznaliśmy przyczynę. Warner Bros. zapowiedział produkcję Harry Potter: Quidditch Champions, która pozwoli graczom na wzięcie udziału w rozgrywkach na miotłach.

Harry Potter: Quidditch Champions to gra multiplayer

Nowa produkcja to pełnoprawna samodzielna gra multiplayer oparta na rywalizacji. Za jego produkcję odpowiada Unbroken Studios, które tworzy chociażby Suicide Squad: Kill the Juistice League. Produkcja zmierza na platformę PC i konsole.

Przy okazji zapowiedzi Warner Bros. przygotował fazę testową, która odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia. Chętnie gracze mogą skorzystać z formularza zapisów do testów, który jest dostępny bezpośrednio na stronie WBGames.com.

Wzywamy fanów i zapraszamy graczy do wzięcia udziału w pierwszych testach Harry Potter: Quidditch Champions, aby pomóc nam w procesie tworzenia „doświadczenia”.

Na czym polega Quidditch?

Quidditch to najpopularniejszy sport w świecie Harrego Pottera. To rozgrywki na miotłach między dwiema 7-osobowymi drużynami, w skład której wchodzą:

  • obrońca (taki bramkarz w piłce nożnej),
  • 2 pałkarzy (bazowi z Baseball’u) – odpowiadają za odbijanie pałką tłuczka w kierunku przeciwników aby powstrzymać ich akcję,
  • 3 ścigających (napastnicy) – ich celem jest trafienie kaflem przez jedną z trzech bramek,
  • szukający – najważniejszy

Celem rozgrywki jest zdobycie przewagi punktowej nad przeciwnikiem, bądź zdobycie złotego znicza, który kończy mecz zwycięstwem tej drużyny, która wejdzie w jego posiadanie.

Data premiery Harry Potter: Quidditch Champions nie została ujawniona.