Battle Pass pojawi się w Hearthstone?! Deweloperzy wyjaśniają

Niedawno przeprowadzona ankieta dotycząca Battle Passa mocno podzieliła społeczność. Deweloperzy ujawnili nowości jakie będą związane systemem nagradzania graczy w Hearthstone.

battle pass hearthstone

Battle Pass to popularny mechanizm aktywizacji graczy w grach komputerowych. Ci, którzy regularnie poświęcają swój wolny czas na zebranie wszystkich nagród mogą zrobić to całkowicie bezpłatnie. Ci zaś, którzy chcą mieć dany element od razu mogą natomiast go kupić.

W niektórych grach stanowi to mechanikę pay2win podczas gdy w większości gier AAA jedynie bonus kosmetyczny. I to właśnie jest tematem goracych dyskusji w społeczności Hearthstone. Gracze mieli obawy, że wdrażając tego typu mechanizm deweloperzy skupią się na p2w zamiast f2p. Deweloperzy wyprowadzili ich jednak z błędu podczas wczorajszego AMA, gdzie ujawniono jakiego rodzaju nowości w nagrodach mogą spodziewać się gracze.

Planujemy duży rework systemu progresji i nagród. Ankieta, która pojawiła się niedawno, miała za zadanie zebranie informacji, które pomogłyby nam dopracować projekt tego systemu. Nie jest to coś nowego, w Hearthstone wysyłamy ankiety od lat i często o czym w nich dyskutujemy nie reprezentuje tego co ostatecznie pojawi się w grze.

Jednym z naszych celów jest nowy system, który pozwoli wam grać w Hearthstone na Waszych zasadach, nie będziecie uwiązani do rozgrywek standardowych lub dziczy aby zdobyć większość nagród dostępnych w grze.

Planujemy również przeprojektowania (nie zredukowanie) aktualnie dostępnych nagród, które można zdobyć w Hearthstone i zaprezentować je Wam w prosty i zrozumiały sposób. Chcemy abyście wiedzieli ile nagród zdobyliście, ile jeszcze możecie zdobyć i co zrobić aby je mieć. Dodatkowo dodamy szereg nowych ekscytujących nagród dla graczy, które możecie zdobyć podczas każdego rozszerzenia (…)

Dyskutuje się o tym, że trzeba poświęcić sporo czasu aby ukończyć kolejne poziomy. To nie będzie stanowiło problemu w naszym przypadku.

Podam siebie jako przykład. Docieram do Legendy każdego miesiąca, a podczas rozszerzeń zazwyczaj zdobywam więcej niż 5000 golda. Poza Hearthstone jestem zajętym ojcem dwójki dzieci, mam wymagającą pracę na cały etat, aktywne życie i spędzam sporo czasu nad wieloma innymi grami poza Hearthstone. Chemy aby ludzie tacy jak ja kochali Hearthstone, ale mając inne obowiązki i zainteresowania mogli osiągnąć kolejne poziomy nagród.

Chcemy aby gracze czuli się dobrze z udziału w zdobyciu nowych osiągnięć i progresji bez uczucia, że mogą coś przegapić jeśli nie będą mieli na to czasu lub musieli poświęcić coś w swoim prywatnym życiu aby je mieć.

Wyczekujemy na moment kiedy będziemy mogli pokazać Wam pozostałe nowości, nad którymi pracujemy wprowadzając ekscytujący content do Hearthstone podczas drugiej połowy Roku Feniksa w naszej kolejnej fazie.

Wygląda zatem na to, że deweloperzy rzeczywiście planują wdrożenie Battle Pass’a w Hearthstone. Będzie on jednak funkcjonował w odmienny sposób niż te znane chociażby z Valorant, Fortnite czy innych gier.

Cieszy fakt, że deweloperzy skupiają się na wszelkich aspektach HSa i dążą do tego aby gracze mogli wykorzystać potencjał gry bez potrzeby płacenia za pakiety kart.