Blizzard oddaje graczom po 1500 dolarów!

Niedawno informowaliśmy Was o przeniesieniu turnieju HSa z Bali do Los Angeles. Blizzard zdecydował się przenieść go online i zwrócić graczom po 1500 dolarów w ramach rekompensaty.

blizzard przenosi turniej HS online

W końcu jedna z lepszych informacji o Blizzardzi. Firma początkowo miała zorganizować turniej HSa na Bali. Ze względu na koronawirusa przeniesiono go do Los Angeles. Jednak i tam choroba rozprzestrzenia się dosyć szybko czego efektem było odwołanie imprezy również tam.

Ostatecznie Blizzard zdecydował odwołać również turniej w Los Angeles. Przyczyną podobnie jak w poprzednim przypadku jest wirus z Chin, który zaczął się coraz bardziej rozprzestrzeniać w Los Anageles.

Blizzard pozostał jednak nieobojętny na graczy i zmienił zasady rekompensaty za zakup biletów lotniczych i pobytów w Stanach. Teraz otrzymają nie 250$ jak wcześniej pisaliśmy, a 1500$. O zwrocie poinformował polski zawodnik Hearthstone Kacper „a83650” Kwieciński, który weźmie udział w turnieju online.

Jak widać Blizzard poszedł po rozum do głowy i zrozumiał jak dużym obciążeniem finansowym jest organizacja wyjazdu na turniej. Sytuację firmy z pewnością poprawiła też jeszcze gorsza decyzja EA Games, które odwołało turniej w Apex Legends nie oferując graczom żadnej rekompensaty, nawet gdy Ci zapowiedzieli już odejście od gry, co spowoduje tak naprawdę koniec esportu w tej grze.

Miejmy nadzieję, że Blizzard wyciągnął wnioski po złej decyzji dotyczącej zwrotów po odwołaniu turnieju na Bali i w przyszłości bardziej zadba o kieszenie zawodników, którzy rzeczywiście ponoszą duże koszta w związku z wylotem na turniej.