Deweloperzy Hearthstone: Meta jest dobrze zbalansowana

Jeden z deweloperów Hearthstone na łamach Twittera i zmian w patchu 18.2 oznajmił, że meta w Hearthstone jest aktualnie dobrze zbalansowana.

meta w hearthstone jest zbalansowana

Wczorajszego dnia Blizzard ujawnił nowe wydarzenie w Hearthstone – Zakazana Biblioteka, która rozpocznie trzy tygodniowe bloki z nowościami w grze. Więcej o nich pisaliśmy w poniższym artykule.

Alec Dawson, Game Designer Hearthstone zamieścił kilka postów na Twitterze wyjaśniając aktualny stan gry. W jego opinii gra jest dobrze zbalanasowana i jeśli będą później wprowadzać zmiany to nieznaczne.

Masa nowego contentu pojawi się w nadchodzących tygodniach. Mogliście zauważyć również zmiany balansu. Ogólnie rzecz biorąc meta jest dobrze zbalansowana więc podchodzimy do niej na luzie, chyba że pojawią się większe obawy wzgledem rozgrywki

W swoich wypowiedziach pod powyższym postem skupił się na zmianach, które zostaną wprowadzone w grze:

  • Tajemne Przejście (Secret Passage) – jako jedna z najmocniejszych kart Rogue zmniejsza liczbę kart jaką otrzyma gracz na rękę. W jego opinii karta w dalszym ciągu daje masę możliwości wyboru dla agresywnej rozgrywki. Karta będzie dalej obserwowana w kwestii zmian.
  • Akolita kabalistów (Cabal Acolyte) – jedna z lepiej performujących kart Priesta, którą deweloperzy chcieli wykorzystać jako wybór w budowie tali.
  • Mrocznooka (Darkglare) – zmiana dotyczyć ma głównie Dziczy. Wcześniej Darkglare Warlock był dosyć powszechny w mecie i dobre ustawienie we wczesnej fazie niemal zapewniał wygraną. Zmiana miała na celu osłabienie karty z zachowaniem jej wartości w mniejszej formie.
  • Arcywiedźma Willow (Willow) – zmiany te zostały wprowadzone na podstawie powyższego nerfa. Deweloperzy chcieli dać buffa Warlockowi dzięki czemu w late game ma więcej opcji na ciekawe buildy.
  • Totemiczny Goliat (Totem Goliath) – deweloperzy dokonali korekty karty. Dwa ładunki przeciążenia były zbyt ograniczające w momencie gdy gracze chcieli zagrać inne silniejsze karty za 5 many (bloodlust czy drugi goliat). Karta będzie w dalszej obserwacji przez deweloperów by zweryfikować czy kolejne buffy Szamana będą potrzebne.

Czytając opinie na grupach można by wręcz powiedzieć, ze meta w Hearthstone nie jest zbalansowana. Inne zdanie ma jednak studio produkujące grę.