Drama w Hearthstone bo Diamentowa karta kosztuje 115 złotych

W społeczności Hearthstone wybuchła drama z powodu kosztu Diamentowej karty. Jej cena to ok 115 złotych.

drama o diamentową kartę Drek'Thara w Hearthstone

Hearthstone, który jest grą free-to-play udostępnił graczom możliwość zakupu Diamentowej karty Drek’Thara cenie ok 115 złotych. Z tego powodu w społeczności gry wybuchła drama, że gracze są zmuszeni do zakupu w tak wysokiej cenie. Jest w tej tezie jeden poważny błąd. Diamentowa karta jest tylko elementem kosmetycznym, a każdy kto chciał mieć w swojej kolekcji Drek’Thara już ma ją jako legendarną kartę.

Diamentowa Karta Drek’Thara pojawiła się w opcji zakupu wraz z premierą patcha 23.0 w Hearthstone. Jednak w grze była do zdobycia znacznie wcześniej. W bitwie o Alterac Valley Przymierze wygrało z Hordą dzięki czemu przeciwnicy otrzymali za darmo diamentową kartę przeznaczoną dla ich frakcji – Vanndara Stormpike’a. Jednak Drek’Thara można kupić również za złoto w grze. Trzeba na nią przeznaczyć 3000 sztuk złota lub ok 115 złotych (24,99 EUR).

Diamentowa Karta Drek'Thar w sklepie Hearthstone

I nie byłoby tematu gdyby nie oburzenie graczy, że Blizzard jest chciwy i życzy sobie za kartę tak wysokich kwot. Trzeba zaznaczyć, że jest to przedmiot stricte kolekcjonerski. Nie daje absolutnie żadnej przewagi nad innymi graczami i Ci, którzy kolekcjonują karty ją po prostu kupią. Inni przeznaczą złoto lub pieniądze na zestawy paczek, z których potencjalnie dostaną więcej legendarnych kart.

Kartę można kupić bezpośrednio w sklepie w grze lub za pośrednictwem platformy Battle.Net.