Hadidjah Chamberlin odeszła z zespołu Hearthstone do innego projektu w Blizzardzie

Kolejne odejścia w dziale Hearthstone. Hadidjah Chamberlin poinformowała, że pożegnała się z zespołem Hearthstone by realizować się w nowym projekcie w Blizzardzie.

chamberlin odchodzi z zespołu hearthstone

Hadidjah odpowiadała w Blizzardzie za efekty wizualne w grze. Dołączyła do zespołu w 2016 roku by od 2019 roku zarządzać pracą całego zespołu odpowiedzialnego za wizualizację gry. O swoim odejściu z zespołu poinformowała na łamach swojego Twittera.

Za główną przyczynę odejścia zwraca uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym, na które cierpi od wielu lat, a koronawirus jedynie wzmógł te problemy. W związku z tym musiała dokonać dużych zmian w swoim życiu i cofnąć się zawodowo do momentu, w którym będzie mogła się skupić na sobie samej.

Praca na stanowiskach liderów nie jest prostym zadaniem. Co innego gdy odpowiadamy za wąską dziedzinę i realizujemy zadania zlecone przez bezpośredniego przełożonego, a co innego gdy przyjdzie nam zarządzać pracą całego zespołu biorąc pełną odpowiedzialność na nas samych.

Być może po prostu nie wytrzymała stresu związanego z dotrzymywaniem terminów wymaganych przez włodarzy studia.

Hadidjah zasłynęła najbardziej z animacji karty Volcano oraz animacji wejściowych dla kart bohaterów z dodatku Knights of the Frozen Throne.

Ciekawi mnie jednak w jakim zespole ponownie będzie próbowała się odnaleźć. Czy to kolejna produkcja mobilna czy może któraś ze znanych produkcji jak Diablo Immortal?