Hearthstone Board Game? Tak, poproszę!

Praca jednego z cosplayerów Hearthstone spowodowała, że chętnie zagrałbym na prawdziwej planszy z realnymi kartami.

hearthstone board game

Gry planszowe w ostatnich latach przeżywają renesans. Powstaje wiele reedycji jak również całkowicie nowe produkcje, które zrzeszają tysiące fanów. Hearthstone jest grą stricte komputerową jednakże Blizzard w swojej historii posiada już planszową wersję gry World of Warcraft, Starcraft czy również monopoly WoWa i Overwatch.

Szczególnie bliski HSowi może być karcianka World of Warcraft, której karty były dodawane również do edycji kolekcjonerskich gry. Hearthstone w moim mniemaniu mógłby poradzić sobie znacznie lepiej ponieważ plansza, prawdziwe karty i inne elementy znacznie bardziej wpłyną na kontakty międzyludzkie w porównaniu do gry dwóch znajomych obok siebie, ale każdy na swojej komórce.

Powyższa makieta została wykonana przez cosplayerkę Melefica, która pochwaliła się swoją pracą na Reddicie. Wystarczy, że gra posiadałaby odpowiednią liczbę kart do rozgrywki, skórzane pakiety, w których można byłoby je trzymać, karty postaci i umiejętności oraz dodatkowe ikonki sekretów i pakiet startowy gotowy. Dodatkowo gracze mogliby kupować różne rodzaje pakietów dla kart czy wersje kart z określonym rewersem.

Całość mogłaby się prezentować całkiem okazale, a gracze walczyliby o unikalne karty. Mi ten pomysł się bardzo podoba.