Hearthstone Core Set 2022 – lista zmian w kartach

Niedługo zaczyna się Rok Hydry w Hearthstone, a wraz z nim rotacja zestawów podstawowych w ramach Core Set 2022.

Rotacja Zestawu Podstawowego w Hearthstone Core Set 2022

Spore zmiany zbliżają się do Hearthstone. Niedawno zapowiedziano nowe rozszerzenie Wyprawa do Zaginionego Miasta, którego premiera odbędzie się już 12 kwietnia. Wprowadzono również sporą liczbę zmian w patchu 23.0, który dostępny jest już w karciance Warcrafta. Ale to nie wszystko, Blizzard ujawnił rotację zestawów podstawowych, w którym pojawi się jeszcze więcej kart.

Zestaw podstawowy czyli tzw. Core Set w 2022 roku będzie zawierał łącznie 250 kart (170 kart klasowych oraz 80 kart neutralnych). W tym roku wyjątkowo gracze nie doczekają się tu nowych kart. Wszystkie 72 karty, które trafiły do nowego zestawu pochodzą z poprzednich rozszerzeń w Hearthstone. Warto w tym miejscu jednak podkreślić, że 11 kart zostało wzmocnionych, a 57 kart zostało z tej rotacji usunięte.

Karty w nowym zestawie są dostępne dla wszystkich graczy bez wyjątku. Jedynym warunkiem, aby odblokować podstawowe karty klasowe jest posiadanie bohatera na 10 poziomie. W przypadku zaś kart neutralnych suma poziomów bohaterów musi wynieść przynajmniej 60 poziom (np. 20 na Paladynie, 20 na Magu i po 10 na Łowcy czy Warlocku). Aby jednak zdobyć legendarne karty podstawowe trzeba zdobyć osiągnięcia za zwycięstwa w rozgrywce rankingowej.

Ważną informacją jest to, że zestaw podstawowy utworzy kopię wszystkich istniejących kart. Nie będzie można ich odczarować, ale też nie będą one w naszej kolekcji wiecznie. Wraz ze zmianą rotacji w 2023 roku znowu część z nich zniknie, a część zostanie wzmocniona lub osłabiona.

Poniżej prezentuję pełną listę nowych kart.

Zestaw Podstawowy Hearthstone Core set 2022

Źródło: Twitter