Hearthstone VR. Blizzard tworzy prototypy VR swoich gier

Deweloperzy Hearthstone zdradzili na łamach portalu PowerUp, że pracowali nad wersją VR Hearthstone. Chwalą się przy tym ciekawym prototypem.

hearthstone vr prototyp

Hearthstone to aktualnie jedna z najpopularniejszych karcianek na świecie jak i pierwsza gra od Blizzarda, która trafiła na urządzenia mobilne. Jak się jednak okazuje deweloperzy chcieli stworzyć coś znacznie bardziej ekscytującego w świecie gry i tak oto powstał Hearthstone VR.

Jak czytamy w serwisie PowerUp, Blizzard niestety anulował niedawno prototyp swojej nowej gry na VR. Gra miała całkiem ciekawe funkcjonalności jak przechadzanie się po tawernie i dosiadanie się do innych osób by rozpocząć rozgrywkę. Jednak jedną z najzabawniejszych funkcji jakiej doczekał się prototyp to możliwość wywrócenia stołu.

Deweloperzy poinformowali redaktorów PowerUp, że projekt został anulowany ponieważ gracze woleliby pozostać przy tradycyjnej formule gry 2D. Nie zdradzono również czy projekt będzie w jakiejkolwiek formule kontynuowany. Podobno Dave Kosak, który udzielił wywiadu powiedział, że nie chcą aby gracze od razu domagali się gry na VR od Blizzarda.

Pomysł sam w sobie jest ciekawy i widać, że firma szuka cały czas sposobu na rozwój. Ciekawi mnie o ilu jeszcze projektach w ogóle nie usłyszymy.