Pochód Króla Lisza – oto nowy dodatek do Hearthstone!

Dzisiejszego wieczora Blizzard zapowiedział nowy dodatek do Hearthstone - Pochód Króla Lisza.

nowy dodatek hearthstone - pochód króla lisza

Pochód Króla Lisza [ang. March of the Lich King] to nowy dodatek do Hearthstone, który swoją premierę będzie miał już 6 grudnia. Ujawniony dodatek zaprezentuje graczom zupełnie nową klasę Rycerza Śmierci, nowy rodzaj stronników – Nieumarłych, nowe słowo kluczowe Manomanię, wydarzenie Rycerze Zaduszników oraz 203 nowe karty (w tym 68 dla Rycerza Śmierci).

Historia dodatku skupi się na prologu Króla Lisza i momencie, w którym Arthas zaczął działać jako słynny antagonista.

Poniżej prezentuję zwiastun nowego dodatku oraz wszelkie szczegóły nt. jego zawartości.

Nowa klasa – Rycerz Śmierci

Rycerz Śmierci to 11 klasa dostępna w Hearthstone. Dostęp do tej klasy zostanie odblokowany po ukończeniu darmowego prologu, a w jego skład wejdzie aż 68 zupełnie nowych kart klasowych (w tym 32 karty z zestawu klasowego), nową mocą specjalną – mocą specjalną – Szarżą ghula oraz nową mechaniką związaną z zasobami – Trupami.

Rycerze śmierci wykorzystują zupełnie nowy system run, by wyspecjalizować swoje talie pod kątem umiejętności Krwi, Lodu i Przekleństwa. Po zalogowaniu do gry gracze otrzymają pierwsze w historii legendarne neutralne zaklęcie, Słoneczną Studnię, która pomoże w walce przeciwko napierającej Pladze.

W skrócie nowa klasa zawiera:

 • 68 nowych kart klasowych, w tym 32 darmowe karty z zestawu bazowego
 • Moc specjalna: Szarża ghula 
  • Przyzwij Ghula 1/1 z Szarżą, który ginie na koniec tury.
 • Nowy zasób: Trupy
  • Za każdym razem, gdy zginie przyjazny stronnik, liczy się jako trup. 
 • System tworzenia talii: Runy
  • Krwi do kontroli rozgrywki i manipulacji zdrowiem – Grajcie dużymi stronnikami i walczcie o kontrolowanie planszy. Talie oparte o runy krwi są niesamowicie odporne i wysysają życiodajną krew ze swoich wrogów dzięki manipulacji zdrowiem.
  • Lodu zadające bezpośrednie obrażenia mroźnymi zaklęciami – Siekajcie wrogów lodowymi atakami, zadającymi bezpośrednie obrażenia. Dzięki wielu synergiom z zaklęciami i kontrolowaniu many talie lodu są w stanie z łatwością zamrażać i unicestwiać wrogów.
  • Przekleństwa przywołujące mnóstwo stronników na planszę – Wskrzeszajcie armie nieustępliwych nieumarłych i wykorzystujcie trupy na wybuchowe sposoby. Dzięki tym runom gracze mogą zalać planszę stronnikami, którzy śmierci mówią „nie!”.

Nowi stronnicy – Nieumarli

Do gry wprowadzono nowy rodzaj stronników – Nieumarłych. Setki kart stronników z poprzednich dodatków zostało zaktualizowanych o etykietę Nieumarłych.

Pochodzie Króla Lisza niektórzy stronnicy będą mieli dwa typy! W przypadku Nieumarłych, może on reprezentować czym byli przed śmiercią. Zmiana czeka również istniejących stronników oraz tych dodanych w tym rozszerzeniu.

Powrót słowa kluczowego: Odrodzenie

Odrodzenie powraca jako stałe słowo kluczowe w rozgrywce w Hearthstone. Dla tych, którzy nie pamiętają jak działa to słowo wyjaśniam, że niektóre karty mające je, po eliminacji na polu bitwy mogą powrócić do gry z 1 punktem życia.

Nowe słowo kluczowe: Manomania

To nowe słowo kluczowe pokazuje niezaspokojone uzależnienie krwawych elfów od Słonecznej Studni i magicznej energii. Karty z tym słowem kluczowym wykazują dodatkowe moce, gdy gracze dysponują wystarczającą liczbą kryształów, by aktywować efekt, jednak aktywacja nie zużywa many. Gracze powinni odpowiednio planować, by maksymalnie wykorzystać potencjał Manomanii w trakcie gry.

Nowe / stare wydarzenie

Hearthstone ulegnie zmianom w przypadku wydarzeń. Od teraz będą miały swoje własne miejsce w interfejsie gry. Gdy wydarzenie jest aktywne, przycisk dziennika ulega zmianie. Nagrody również mają wyznaczone miejsce w dzienniku. Wydarzenie Rycerze Zaduszników rozpoczyna się JUŻ DZIŚ (01.11) i trwać będzie przez dwa tygodnie! Przywrócone zostały wszystkie karty Rycerzy Mroźnego Tronu do Standardu, które będą dostępne aż do premiery Pochodu Króla Lisza.