Streamer Hearthstone na blackliscie za to, że jego żona skrytykowała zwolnienia w Blizzardzie

Dzisiejszej nocy jeden ze znanych streamerów Hearthstone ujawnił że otrzymał bana, za to, że jego żona była bardzo krytyczna wobec włodarzy studia w związku ze zwoleniniami z początku 2019 roku. Jednak to nie jedyne osoby wykluczane przez CM Hearthstone w Stanach Zjednoczonych.

streamer blacklista hearthstone

Chris Attalus pełni aktualnie rolę Community Managera Hearthstone w Blizzardzie. I jest on głównym problemem niektórych graczy, którzy twierdzą, że to z jego winy nie mają żadnej współpracy z Blizzardem jak i są wykluczani z jakichkolwiek wydarzeń w grze.

Specyfika współpracy z deweloperami wymaga aby gracze realizowali core values firmy, której są partnerem. Jednak gdy sama firma zaczyna łamać swoje zasady nie wygląda to już dobrze. Niektóre osoby starają się wytykać błędy deweloperów w mniej lub bardziej nachalny sposób jednak najwyraźniej nie jest to kierunek odpowiadający CMowi HSa. Jak ujawnił jeden streamer gry na swoim Twitterze, Blizzard wykluczył go pod koniec zeszłego roku z wydarzeń esportowych skupionych na Hearthstone za krytyczne wobec firmy słowa wypowiedziane przez jego żonę.

Nie trudno dojść do wniosku, że była to zemsta, która szybko odbiła się głośnym echem w sieci. I być może gdyby ta informacja nie gruchnęła Savjz byłby dalej na czarnej liście Blizzarda. Gracz, który nie był negatywnie nastawiony do Blizzarda, mimo że jego żona odczuła to na własnej skórze. Jednak gdy sprawa wybuchła wystarczyło kilka godzin aby otrzymał przeprosiny od Blizzarda. Jak napisał, nie była to decyzja firmy a indywidualna decyzja pojedynczej osoby, która nie miała prawa tego robić.

I co prawda Savjz został odbanowany tak inni gracze zaczynają ujawniać swoje historie związane ze współpracą z Chrisem. Jak się okazuje mniejszy streamer (w Polsce byłby jednym z popularniejszych na Twitchu) o nicku Zeddy często dosyć krytyczny, ale nie wobec samego Blizzarda, a raczej balansu kart, również został wykluczony z imprez organizowanych przez Blizzarda, również tych online’owych.

O swoich kontaktach z Chrisem poinformował w swoim TwitLongerze. Przyznał, że często był krytyczny, ale merytorycznie. Zwracał uwagę na to co należałoby poprawić w grze aby rozwiązać problemy balansowe, jego posty na Reddicie spotykały się w większości z gigantyczną aprobatą. Tymczasem jedyne rozmowy jakie miewał z CMem Hearthstone były o jego podejściu do krytyki. Chris nie zwracał uwagi na krytykę balanasu uważając, że Zeddy krytykuje firmę i jej pracowników.

Blizzard najwyraźniej w dalszym ciągu musi radzić sobie z problemami komunikacji wewnętrznej w firmie. Rozwiązanie powyższej sytuacji z Savjz pokazuje, że w końcu zaczynają reagować, ale czasem lepiej unikać powstawania kryzysowych sytuacji niż potem ratować cztery litery.