Szczegóły nowego trybu Starcia w Hearthstone

Wczorajszego dnia zapowiedziano tryb Starcia, który pojawi się wraz z nowym rozszerzeniem w Hearthstone Obłędny Festyn Lunomroku.

nowy tryb Starcia w Hearthstone

Deweloperzy Hearthstone nie zwalniają tempa. Już 17 listopada swoją premierę będzie miał nowy dodatek w grze Obłędny Festyn Lunomroku, a wraz z nim masa nowości, wśród których zobaczymy nowy tryb – Starcia.

Starcia prezentują zupełnie odmienny styl rozgrywki w Hearthstone, który w dodatku będzie zmieniał się co sezon. Gracze na początku będą wybierać jednego bohatera, moc specjalną i skarb, po czym stworzą talię składającą się z 15 kart ze swojej kolekcji. Rozgrywka odbywać się będzie w stylu Podziemnych wypraw, gdzie za każde zwycięstwo gracze będą mogli wzmocnić swoją talię przy pomocy kolejnych stronników, zaklęć i skarbów.

Szczegóły trybu Starcia w Hearthstone

Starcia znajdą się w grze w menu, z którego wybieramy Ustawkę czy Arenę. Jak jednak wyglądają zasady rozgrywki w tym trybie?

 1. Gracz wybiera bohatera, moc specjalną i skarb,
 2. Gracz tworzy talię startową składającą się z 15 kart z posiadanej przez niego kolekcji z następujących zestawów:
  • Scholomancjum
  • Pewnej nocy w Karazhanie
  • Klątwa Naxxramas
  • Podstawowy
  • Klasyczny
 3. Po wygranym meczu gracz otrzymuje dodatkowe punkty zdrowia oraz możliwość rozbudowy talii o 1 z 3 zestawów tematycznych. Dodatkowo co kilka meczów otrzymają szansę na zdobycie 1 z 3 potężnych skarbów.
 4. Rozgrywka kończy się po 3 przegranych bądź 12 zwycięstwach.

Pierwszy sezon rozgrywek w nowym trybie rozpocznie się 17 listopada. Każda klasa otrzyma dostęp do 2 mocy specjalnych i 3 skarbów. Nowe moce specjalne i skarby zostaną dodane na początku przyszłego roku, a klasyfikacja graczy zresetowana. Dodatkowo każdy sezon rozgrywek będzie posiadał własny motyw. Pierwszy sezon skupiony będzie na magach.

Nowy tryb będzie dostępny w w wersji zwykłej i heroicznej. Pierwszy moduł pozwoli graczom za darmo poznać mechanikę rozgrywki, poeksperymentować z bohaterami, mocami i skarbami. Moduł heroiczny będzie funkcjonował tak samo jak ten znany nam z Aren. Gracze będą musieli kupić dostęp do niego za 150 sztuk złota bądź za Bilet do Karczmy, który kosztuje 1,99€.

Dostęp do trybu Starcia można zdobyć już od wczorajszego dnia. Aby jednak wypróbować go należy kupić jeden z zestawów kart w cenach 79,99€ lub 39,99€. Dostęp dla wszystkich graczy za darmo nastąpi dopiero 12 listopada.

Dodatkowo od 28 października do 11 listopada co godzinę kolejne 500 osób otrzyma szansę na zdobycie dostępu do trybu Starcia dzięki dropom na Twitchu. Jeśli zatem nie chcecie płacić za dostęp i nie czekać do 12 listopada warto oglądać jakikolwiek stream Hearthstone z włączoną funkcją dropów!