Ustawka w Hearthstone otrzyma sezony!

Deweloperzy Hearthstone poinformowali, że jeden z trybów gry - Ustawka otrzyma sezony!

Sezony rankingowe w Ustawce w Hearthstone

Wraz z nadejściem Wyprawy do Zaginionego Miasta deweloperzy Hearthstone przygotowali kolejną nowość, która pojawi się w grze. Ustawka doczeka się sezonów rankingowych, a pierwszy z nich rozpocznie się już w najbliższy wtorek 10 maja. W trybie Ustawki pojawi się nowy bohater i nowy rodzaj stronników – nagi.

Wszystkie zmiany pojawią się wraz z patchem 23.2, którego zmiany prezentuję poniżej.

Nowy rodzaj stronników: Naga

Nagi to żądni zaklęć stronnicy, których łączy silna relacja z magią. Zapewniają graczowi zaklęcia lub stają się silniejsze, gdy zaklęcia zagrywane są w ich obecności.

Nowe słowa kluczowe: Czarodzieło

Niektóre nagi dysponują nowym, wyjątkowym słowem kluczowym – Czarodzieło. Stronnicy ze słowem kluczowym Czarodzieło w każdej turze zapewniają graczowi tymczasowe zaklęcie. Daje ono stronnikom gracza wzmocnienie, które trwa do rozpoczęcia następnej fazy rekrutacji.

Nowy bohater – Aszara

Królowa Aszara będzie najnowszym bohaterem w Ustawce. Przywódczyni elfów wysokiego rodu została przeklęta wraz ze swym ludem. Niegdysiejsze elfy muszą dożyć swych dni jako mściwe nagi. Po przemianie w Królową Nag Aszarę będziecie mieć na swoje skinienie nieprzebrane oddziały tych przerażających istot. Czy znajdziecie w sobie dość siły, by poprowadzić je ku zwycięstwu?

Nagi same sprowadziły na siebie zagładę, ponieważ nie potrafiły powstrzymać nienasyconego głodu magii. Zróbcie wszystko, by nie podzielić ich losu! Oto kilka wskazówek, które pomogą wam wydobyć pełnię mocy z nag i Czarodzieła:

  • Każdy stronnik z Czarodziełem generuje w każdej turze zaklęcie Czarodzieła.
  • Efekty Czarodzieła trwają tylko do następnej fazy rekrutacji. Oznacza to, że w każdej turze możecie wybrać, gdzie trafią zaklęcia w kolejnej fazie walki.
  • Zaklęcia Czarodzieła opuszczają rękę gracza na koniec tury. Jeśli ich nie wykorzystacie, zostaną utracone!
  • Zaklęcia Czarodzieła generowane są natychmiast po zagraniu stronnika z Czarodziełem oraz na początku każdej fazy rekrutacji.
  • Jeśli gracz ma pełną rękę, zaklęcia z Czarodziełem „poczekają”, aż w ręce zrobi się miejsce. Nie zostaną zniszczone ani opóźnione o turę.
  • Złoci stronnicy z Czarodziełem będą generować złote wersje zaklęć Czarodzieła z podwójnym efektem.
  • W przypadku niektórych nag istotny jest moment rzucenia zaklęcia. Obejmuje to nie tylko zaklęcia Czarodzieła, ale też Monety, Krwawe klejnoty i potrójne nagrody.