Blizzard zatrudnia do Heroes of the Storm i Diablo 3!

Blizzard poszukuje pracowników, którzy będą pracowali przy Heroes of the Storm i Diablo 3!

nowe oferty pracy diablo 3 heroes of the storm

Jest to dosyć zaskakująca informacja zważywszy na fakt, że obie gry znajdują się już w sekcji Classic Games. Oznacza to, że firmy posiadają małe zespoły do podtrzymania gry w takim stopniu aby po prostu nie umarły. Jednak zapowiedzi dewloperów HotSa dawały nadzieję, że gra otrzyma jeszcze drugie życie dzięki regularnym premierom. W tym roku zobaczyliśmy już premierę Mei, nową edycję Nexomanii i nowy motyw anomalii pogodowych, a dodatkowo czekamy na kolejne premiery bohaterów, które zapowiedziano jeszcze na ten rok.

Z kolei Diablo 3 nie otrzymuje zbyt dużo nowości poza nowymi setami klasowymi, transmogami i kolejnymi edycjami sezonowymi, gdzie często powtarzane są już nagrody z poprzednich edycji.

Nowe oferty pracy w Blizzardzie

Dlatego też z dużym zdziwieniem zobaczyłem oferty pracy, w których Blizzard poszukuje nowych pracowników do działów Heroes of the Storm i Diablo 3. Pierwszy wymieniony tytuł jest szczególnie ciekawy ponieważ poszukiwany jest deweloper, który sprawnie będzie wdrażał pomysły artystów do gry.

Stanowisko Senior Technical Artist ma być sprawowane przez osobę, która będzie tworzyła prototypy oraz nowe unikalne wyglądy postaci w grze. Może to oznaczać, że deweloperzy szukają programisty, który wspomoże proces wdrażania nowych bohaterów do gry, bądź przyspieszy testowanie różnych wizji artystów tworząc szybkie prototypy.

Z kolei Senior Technical Artist w Diablo 3 będzie miał za zadanie podtrzymanie gry poprzez tworzenie szkieletów dla modeli, aby można było je odpowiednio animować. Osoba na tym stanowisku będzie również odpowiedzialna za prototypowanie nowych przedmiotów. W tym wypadku wygląda na to, że Diablo 3 będzie w dalszym ciągu otrzymywać nowe zestawy klasowe bądź nowych chowańców. Praca przeznaczona jest dla bardzo doświadczonych artystów, która wymaga dużej wiedzy z zakresu prototypowania i modelowania 3D.

Tak jak w przypadku pierwszej gry widać, że osoba na tym stanowisku będzie tworzyła nowych bohaterów, tak w przypadku Diablo mam obawy, że gra nie doczeka się już niczego więcej poza nowymi sezonami i tworzonymi pod nie setami.