Deweloperzy Heroes of the Storm o systemie klanów, sapperach, MMR i innych!

Deweloperzy Heroes of the Storm odpowiedzieli ostatnio na wiele pytań zadanych przez społeczność. Prezentujemy kilka ciekawych odpowiedzi.

zmiany mmr, klany i zatrudnienie w heroes of the storm

Heroes of the Storm to w dalszym ciągu produkcja, która ma całą rzeszę fanów. Studio deweloperskie rozpoczęło zatrudnianie kolejnych osób do zespołu, a przy okazji odpowiedziało na kilka ważnych z punktu widzenia graczy kwestii.

Wśród omawianych tematów były klany, modyfikacje systemu MMR, zmiana minionów podczas trwania anomalii czy dziwny pomysł z importem postaci z WoWa do Nexusa!

System klanów w Heroes of the Storm

Deweloperzy w ciągu statnich kilku lat opracowali kilka iteracji systemu klanów. Jednak ze względu na inne priorytety musieli porzucić te plany i nigdy nie mieli czasu aby je wewnętrznie przetestować. Aktualnie deweloperzy mają w planach jego wdrożenie jednakże muszą priorytetyzować kolejne elementy, a system klanów nie znajduje się na szczycie tej listy.

Sapperzy zamiast magów minionów

Deweloperzy stworzyli iterację jednej z propozycji graczy, która podczas anomalii zamieniała minionowych magów w Sapperów. Ostatecznie efekt nie był zadowalający i deweloperzy musieli zrezygnować z jego wdrożenia. W przypadku gdy gracze nie wybiją wszystkich kolejna fala mogła spowodować ogromne zniszczenia budynków.

Sapperzy pojawili się w Heroes of the Storm na mapie Haunted Mines i Towers of Doom. Są najemnikami, którzy spawnowali się po pierwszej minucie i respawnowali ponownie po drugiej minucie na Haunted Mines, natomiast po 2:30 minuty na Towers of Doom.

Wdrożenie tej mechaniki wymagało by ogromnych zmian w funkcjonowaniu minionów, najemników, wież czy fortów.

Import postaci z World of Warcraft do Heroes of the Storm

Ponad 7 lat temu dewloperzy mieli dosyć nietypowy pomysł. Gracze mieli mieć możliwość importu ich postaci z World of Warcraft do Heroes of the Storm i móc nim walczyć w grze. Nie było to jednak dobrym rozwiązaniem grupy odpowiedzialnej za balans gry i pomysł ostatecznie trafił do kosza. Powrócił jednak kilka miesięcy temu, ale tym razem funkcjonowało to na zasadzie tworzenia awatara, aniżeli skopiowania 1:1.

Rozdzielenie MMR pomiędzy grą solo, a grą drużynową w Heroes of the Storm

Prace nad MMR zawsze przyprawiają deweloperów o zawrót głowy. W Heroes of the Storm planowane jest rozdzielenie rankingu MMR graczy w zależności od tego czy grywamy solo czy w drużynie. Jak ujawnili devowie prace nad tym będą dosyć ciężki i nie zobaczymy tego w najbliższym czasie. Temat jednak jest procedowany w firmie.

Zespół Heroes of the Storm cały czas się powiększa

Deweloperzy ujawnili, że zespół Heroes of the Storm cały czas się powiększa. Zależy im na zatrudnieniu utalentowanych artystów, którzy wspomogą deweloperów w pracach nad nowymi bohaterami czy skinami. Aktualnie poszukują osoby, która pomoże przyspieszyć proces wdrażania nowych rzeczy do Nexusa.