Korea zakaże zamykania lig esportowych podając HGC w HotSie jako przykład

Korea Południowa wprowadzi nowe zmiany legislacyjne mające na celu ochronę osób biorących udziałw rozgrywkach lig esportowych. Jako przykład negatywny podano zamknięcie HGC w HotSie.

korea zakaże zamykania lig bez powiadomienia graczy

Od zamknięcia HGC minęło już sporo czasu. Nie tylko HotS utracił swój esport, ale również sama gra trafiła do sekcji Classic Games, która otrzymywać ma jedynie bieżące wsparcie. Poza tym w grze coraz rzadziej widzimy nowych bohaterów i równie rzadko pojawiają się w nim wydarzenia z nowymi skinami do zdobycia.

Polityk parlamentu Korei Południowej, Yuu Dong Soo, wyszedł z inicjatywą wprowadzenia prawa, na podstawie którego producenci gier, którzy uruchamiają swoje ligi gier nie będą mogli ich zamykać bez powiadomienia o tym odpowiednio wcześniej zainteresowanych stron. Jako przykład negatywny podał HGC w Heroes of the Storm, które dosłownie zniknęło ze sceny esportowej z dnia na dzień. Wiele organizacji i zawodników z dnia na dzień utracili możliwości zarabiania pieniędzy, a co za tym idzie ich kariery po prostu zostały zakończone. Część z nich przerzuciło się do innych gier jak DotA czy LoL jednak w dalszym ciągu nie dało to szans wielu innym.

Sytuacja ta ma uchronić podmioty współpracujące z producentami gier, którzy będą mieć obowiązek poinformować znacznie wcześniej o planach zamknięcia ligi. Nie wiadomo jednak kiedy prawo to będzie mogło wejść w życie. Aktualnie potrzebne są propozycje prawne oraz rozpoczęcie procesu legislacyjnego, na podstawie którego ustawa zostanie zaprezentowana parlamentowi pod głosowanie. A trzeba wziąć pod uwagę również fakt, że prawo to będzie dotyczyło wyłącznie Korei.