Mężczyzna oskarżony za groźby śmierci wysyłane do Blizzarda i graczy Heroes of the Storm

O tym, że w internecie nic nie ginie i że anonimowość idzie do lamusa przekonał się jeden mężczyzna, który w Heroes of the Storm groził śmiercią innym graczom.

gracz oskarżony za groźby śmierci w heroes of the storm

Departament Sprawiedliwości ujawnił, że postawił w stan oskarżenia mężczynę, który groził pracownikom Blizzarda i innym graczom Heroes of the Storm. Pochodzący z Sacramento, 28 letni Stephen Cebula został aresztowany 12 lipca b.r. i aktualnie przebywa w areszcie śledczym. Philip A. Talbert, pełniący obowiązki prokuratora poinformował, że grozi mu do pięciu lat więzienia oraz 250 000 dolarów grzywny.

Śledztwo rozpoczęło się 3 lipca kiedy to gracze Heroes of the Storm zgłosili Blizzardowi niepokojące wiadomości otrzymywane na czacie gry od innego zawodnika. Wiadomości nosiły znamiona przestępstw, w których oskarżony nawoływał do wysadzenia w powietrze bliźniaczych wież w Nowym Jorku (nawiązanie do tragicznych wydarzeń 9.11, w których samoloty wleciały w World Trade Center), wysnuwał rasistowksie obelgi w stylu „Wracaj do zbierania bawełny” czy „Przez Ciebie mam ochotę rozstrzelać szkołę podstawową”. Dodatkowo Cebula miał grozić gwałtem i zabójstwem dzieci swoich przeciwników w grze.

Blizzard w swoich działaniach zablokował możliwość pisania na czacie. Wkrótce potem firma otrzymała dwie wiadomości od wyciszonego gracza za pośrednictwem platformy Facebook, w której groził, że wpadnie do firmy z AK47 i „innymi fajnymi zabawkami”. Wtedy to Blizzard zgłosił to policji, która rozpoczęła oficjalne śledztwo zakończone aresztowaniem Cebuli.

Jak się okazuje Cebula tłumaczył się, że chciał w innych wzbudzić strach. Dodatkowo wyszło na jaw, że w 2015 roku był w szpitalu psychiatrycznym na przymusowym leczeniu za groźby rozstrzelania ludzi w publicznym parku w Sacramento.

Cebula aktualnie znajduje się w areszcie bez prawa do zwolnienia za kaucją.