HonorisGG oskarżone o plagiat logotypu i nazwy drużyny

HonorisGG, organizacja esportowa TaZa i Neo została oskarżona o plagiat logotypu i nazwy drużyny.

honoris oskarżone o plagiat

Niedawno polska scena esportowa została powiadomiona o powstaniu nowej organizacji powstającej przy współpracy TaZa i Neo, bylych już gwiazd złotej piątki z Virtus Pro. Zawodnicy stworzyli organizację HonorisGG i właśnie zostali oskarżeni o plagiat nazwy i logotypu.

Według doniesień Kyle „KMcCells” drużyna w chamski sposób splagiatowała logotyp jego organizacji, a dodatkowo miała równieżna podstawie ich nawy stworzyć swoją.

Bezpodstawne oskarżenia plagiatowe wobec Honoris

W związku z powyższym Twittem rozgorzała dyskusja o to czy ma ona jakiekolwiek podstawy czy jest beznadziejną próbą uzyskania fejmu w internecie kosztem legend.

I gdyby spojrzeć na oba logotypy można byłoby powiedzieć, że są podobne. Ale i to słowo jest tutaj użyte aż nadto. Spójrzmy zatem na oba logotypy.

Pierwsze logo należy do Honoris a drugie do HonorGGS. Jedynym podobieństwem jakie widać jest przecięcie litery H pod skosem na samym środku, co niestety nie jest odkrywcze i broniące oskarżenia. W sieci znajdują się liczne stocki, które można kupić, a które zawierają niemalże identyczne przecięcie.

letter H logo design vector initials H logo vector

Jednak najbardziej kuriozalne oskarżeniem wydaje się być porównanie nazw obu drużyn. Bo w końcu HonorGGs to to samo co Honoris, prawda? Bo Honoris z łacińskiego na angielski czy polski oznacza właśnie Honor.

Owszem w logotypie widać dosłownie minimalne podobieństwo. W związku z nazwą samu znałbym to za przypadek, jednak czy od raz nazwał plagiatem? Tutaj społeczność jest bezwzględna wobec oskarżyciela.

Ale ocenę całości pozostawiam Wam.