J. Allen Brack traci stanowisko prezesa Blizzard Entertainment!

Spora zmiana w Blizzardzie. J. Allen Brack po niespełna 3 latach jako prezes Blizzard Entertainment traci stanowisko!

j.allen brack traci stanowisko prezesa w Blizzardzie

Oficjalny profil World of Warcraft poinformował dziś o zmianach na najwyższych szczeblach zarządzania w Blizzard Entertainment. Ze stołkiem prezesa żegna się J. Allen Brack, który zarządzał firmą przez ostatnie 3 lata po odejściu Mike Morhaime. Jego miejsce zastąpią tym razem dwie osoby: Jen Oneal i Mike Ybarra.

Jen była prezesem Vicarious Visions, która odpowiadała za udane remastery Activision. Również z rąk deweloperów Vicarious Visions doczekamy się premiery remastera Diablo II Resurrected, która zaplanowana jest na 23 września. Po wchłonięciu Vicarious Visions Jen objęła stanowisko wiceprezesa ds. dewelopmentu. Mike Ybarra z kolei przez długi czas pracował w Xboxie. Do Blizzarda dołączył w 2019 roku jako wiceprezes i global manager technologii.

J. Allen Brack w pożegnalnym komunikacie napisał:

Jestem przekonany, że Jen Oneal i Mike Ybarra zapewnią przywództwo, którego Blizzard potrzebuje, aby w pełni wykorzystać swój potencjał i przyspieszą tempo zmian. Przewiduję, że zrobią to z pasją i entuzjazmem oraz że można im zaufać, że będą przewodzić z najwyższym poziomem uczciwości i zaangażowania w elementy naszej kultury, które sprawiają, że Blizzard jest tak wyjątkowy.

Nie wyjaśniono czy J. Allen Brack ustąpił ze stanowiska samodzielnie czy został od niego odsunięty po wybuchu skandalu. Nie jest też jasne czy pozostaje w firmie na niższym stanowisku, czy jako prezes żegna się z Blizzardem po wielu latach spędzonych na pracy nad World of Warcraft.