Kajko i Kokosz polską odpowiedzią na Diablo!

Polskie studio deweloperskie zabiera się za kultową markę Kajko i Kokosz. Przygody dwóch przyjaciół opierać się będą o mechanikę hack'n slash i mogą być polską odpowiedzią na Diablo!

kajko i kokosz konkurent diablo

Kajko i Kokosz to kultowy polski komiks opowiadający o tytułowych słowiańskich wojach zamieszkujących gród kasztelana Mirmiła. Większość ich przygód skupia się na obronie grodu przed Zbójcerzami Hegemona i jego zastępcy Kaprala. Właśnie ogłoszono, że powstaje gra hack’n slash oparta właśnie o przygody Kajko i Kokosz.

Pełną nazwą gry jest „Kajko i Kokosz: Na plasterki”. Produkcja będzie realizowana na zlecenie Fundacji Kreska im. Janusza Christy przez studio Starving Pixels. Opisywana jest przez producenta jako sieciowy co-op hack’n slash. Sama zaś produkcja ma opierać się mechanicznie o 4 edycję papierowego systemu RPG Earthdown, z uwzględnieniem wyżej podanego H&S. W sieci pojawił się również pierwszy zrzut ekranu rozgrywki.

Kajko i Kokosz Na Plasterki - gra hack'n'slash

Jak zapowiadają twórcy wersja demo ma pojawić się jeszcze w tym roku, a sama gra ma powstać przy współpracy z wierną społecznością komiksów. Deweloperzy zachęcają fanów, by Ci podsyłali swoje propozycje bossów, NPCów, misji pobocznych za pośrednictwem ankiet dostępnych na stronie dewelopera. Gra ma być dostępna na PC za pośrednictwem platformy Steam oraz na obie generacje konsol Xbox i Sony Playstation.

Kajko i Kokosz ma szansę odżyć dzięki serialowi Netflix, który w tym roku miało swoją premierę. W produkcji zaś jest także film fabularny oraz gra na Nintendo Switch oraz mobile.