Ahri, bohaterka League of Legends dostanie ASU

Lisica o 9 ogonach, czyli Ahri dostanie ASU, czyli Wizualny update modelu, splashartów skórek i animacji na wzór tego, który otrzymała Caitlyn w League of Legends.

Ahri, jedna z bohaterek w League of Legends otrzyma ASU, czyli poprawki wizualne bohaterów w znacznym stopniu według słów Riotu:

ASU to wizualne odświeżenie, które pozwali nam unowocześnić wygląd bohatera (a czasem lepiej dopasować go do tego obszaru naszego uniwersum, który reprezentuje). Takie aktualizacje nie wpłyną w znacznym stopniu na fabułę bohatera ani nie zmienią żadnych elementów jego rozgrywki, co zwykle ma miejsce w pełnych VGU. W ASU możemy poprawiać pewne elementy starszych bohaterów, na które narzekaliście przez lata — jak połamane karki czy nadgarstki, przestarzałe animacje, brak przejrzystości rozgrywki, przestarzałe stroje i dialogi itp. ASU to dodatek do pełnych VGU, które zespół ds. bohaterów będzie wypuszczać tak jak do tej pory.

Kolejną po Caitlyn bohaterką, która otrzyma takie poprawki będzie Ahri. Twórcy zauważyli, że obecna od 10 lat w Summoner’s Rift bohaterka w znacznym stopniu odstaje modelem, oraz animacjami od współczesnych bohaterów League of Legends, dlatego też podjęli kroki, aby temu przeciwdziałać. Bohaterka otrzyma ASU w tym roku, co wiąże się ze zaktualizowaniem skórek, splashartów oraz animacji związanych ze skórkami. Zmiany dotkną głównie epickich skórek, gdyż to one dzielą model ze skórką podstawową. Zmianie ulegnie również podstawowa skórka bohaterki i zostaną dodane nowe kwestie dialogowe, animacje, efekty wizualne i dźwiękowe, tak jak miało to miejsce w przypadku Caitlyn. Należy zaznaczyć, że twórcy nie podali konkretnych informacji, kiedy należy spodziewać się zmian, jednakże można domniemywać, że tak jak w przypadku Caitlyn będzie miało to miejsce pod koniec roku.