League of Legends – pierwsza książka z uniwersum zadebiutuje 9 września

Pierwsza książka z uniwersum League of Legends ukaże się już 9 września.

Riot Games rozwija swoje uniwersum League of Legends. Po serialu Arcane przyszedł czas na coś dla fanów książki. Pierwsza powieść z uniwersum League of Legends zadebiutuje 9 września w języku angielskim. Będzie opowiadała historię o wydarzeniach mających bezpośredni wpływ na wydarzenia z eventu „Strażnicy Światła”, który miał miejsce w wakacje ubiegłego roku. Rozwinie lore oraz opowie historię Kalisty, czyli pani generał króla Viego, który poszukuje sposobu na odzyskanie swojej królowej Izoldy, oraz będzie zawierać wydarzenia, które doprowadziły do upadku Błogosławionych Wysp i przekształcenia ich w Wyspy Cienia oraz wydarzenia, które doprowadziły do pierwszego zrujnowania i powstania zniszczonego króla.

Książka zostanie napisana przez głównego scenarzystę Riot Games Anthony’ego Reynoldsa. Powieść ukaże się w wersji angielskiej 9 września tego roku, oraz będzie możliwa do kupienia tak w wersji fizycznej, jak i elektronicznej w formie e-booka. Inne wersje językowe zostaną ogłoszone oraz wydane w późniejszym terminie.

Na oficjalnym Twitterze League of Legends została zaprezentowana okładka książki, natomiast na stronie wydawnictwa zostały uruchomione pre-ordery. Za publikację odpowiada wydawnictwo Hachette Book Group.

Okładka prezentuje się następująco:

Natomiast pre-ordery na książkę w języku angielskim można składać tutaj: https://www.hachettebookgroup.com/titles/bradley-englert/orbital-drop/9780316469050/

Data wydania książki w języku polskim nie została jeszcze ogłoszona.