League of Legends prezentacja wideo oraz szczegółowy opis umiejętności najnowszej bohaterki – Vex

Na stronie głównej League of legends obublikowano materiały wideo oraz szczegółowy opis najnowszej bohaterki czyli Vex, ponurego Yordla, która ukaże się w patchu 11.19. Zaprezentowano również Splashart premierowej skórki bohaterki.

W League of Legends już wkrótce pojawi się nowa bohaterka, Vex. Deweloperzy po pierwszej zapowiedzi zaprezentowali w końcu umiejętności postaci, która pojawi się w grze wraz z premierą patcha 11.19.

Umiejętność bierna – Zagłada i Mrok

Zagłada — Vex co jakiś czas zostaje wzmocniona przez Zagładę, przez co jej następna podstawowa umiejętność przerywa doskoki wrogów i przestrasza ich.

Mrok — za każdym razem, gdy pobliski wróg wykonuje doskok lub mignięcie, zostaje oznaczony Mrokiem. Następny podstawowy atak Vex przeciwko oznaczonemu wrogowi zdetonuje oznaczenie, zadając dodatkowe obrażenia i przywracając część czasu odnowienia Zagłady.

Q – Porywisty Pocisk

Vex wypuszcza do przodu falę, która zadaje magiczne obrażenia wrogom, przez których przeleci. Po chwili fala przyspiesza, ale zmniejsza się jej szerokość. Porywisty Pocisk wysadza Mrok na wszystkich oznaczonych wrogach, których trafi.

W – Przestrzeń Osobista

Vex zyskuje tarczę i emituje falę uderzeniową, zadając obrażenia magiczne wrogom wokół niej. Przestrzeń Osobista wysadza Mrok na wszystkich oznaczonych wrogach, których trafi.

E – Otulająca Ciemność

Cień leci w wybrane miejsce, zwiększając swój rozmiar podczas lotu. Po dotarciu do celu Cień zadaje obrażenia magiczne, spowalnia i oznacza trafionych wrogów Mrokiem.

R – Wzbierający Cień

Cień leci do przodu, oznaczając i zadając obrażenia magiczne pierwszemu trafionemu wrogiemu bohaterowi. Następnie Vex może ponownie użyć tej umiejętności, aby Cień przyciągnął ją do oznaczonego celu, co zada mu dodatkowe obrażenia magiczne.

Jeśli oznaczony cel zginie w krótkim czasie od otrzymania obrażeń od Wzbierającego Cienia, Vex przez kilka sekund może użyć tej umiejętności ponownie.

A tak oto prezentuje się splashart premierowej skórki bohaterki

Cykl testowy patcha 11.19 zacznie się już w środę 8 września i potrwa przez najbliższe 2 tygodnie na PBE.